(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 3)

- Чи можна хрестити сина без хресних? Хто в такому випадку приймає дитину з купелі? І як відбувається хрещення 6-річної дитини? Купають його в купелі або просто кроплять водою з неї? Чи повинні батьки бути з хрестиками під час хрещення дитини?
- Хрещення дитини до повнолітнього віку має бути з хрещеними батьками, які несуть відповідальність за його духовне виховання. Хрещення шестирічної дитини може бути з повним занурення в купелі, або просто обмиванням голови, як буде в Вашому випадку краще уточнити в храмі, в якому збираєтеся хреститися. Батьки можуть бути присутніми при Хрещенні дитини. Перед скоєнням Таїнства Хрещення необхідно пройти співбесіду в храмі, на які Вам про все розкажуть.


- Якщо дитину по хрестили двічі, чим це загрожує і що потрібно зробити, щоб захистити її від біди?
- Людина приймає таїнство Хрещення один раз в житті, у Вашому випадку необхідно звернутися в храм до священика, він допоможе вирішити Ваше питання.


- Чи можна стати хрещеною відразу у двох дітей: у сина брата і у сестри невістки?
- Хрещеною матір'ю можна бути у кількох дітей, але хрестити потрібно буде цих дітей не в один день, а в різні. Оскільки при звершенні Таїнства Хрещення хрещена може стати восприємницею тільки однієї дитини, але не кількох відразу одночасно.


- Чи потрібно освячувати придбаний для носіння натільного хрестика шкіряний шнурок із застібкою?
- Освячувати потрібно тільки церковні предмети: хрестики, образки із зображенням святих, кільця з молитвою тощо. Необхідності немає освячувати шнурок для хрестика, можна тільки за Вашим бажанням.


- Якщо хресні батьки пропали з життя дитини, чи можуть його охрестити інші люди?
- Хрещення людини буває один раз, якщо хресні батьки з якихось обставин не беруть участі в житті дитини, допомагати в її вихованні і духовному зростанні можуть і інші люди. Такі випадки бувають, на жаль, в Церковній практиці.


- Якщо у хресної місячні штучні (викликані таблетками), чи можна хрестить дитину?
- У будь-якому випадку в такі періоди не можна брати участь в Таїнствах Церкви, в тому числі в Таїнстві Хрещення, необхідно перенести хрещення дитини на іншу дату.


- Через скільки днів після місячних можна хрестити?
- Якщо жіночі дні вже закінчилися, можна брати участь в таїнствах Церкви, в тому числі в Таїнстві Хрещення.


- Дуже багато хто говорить, що дівчатам не радять хрестити першу дитину дівчинку, вона повторить долю хрещеної або забере Її щастя. Це так?
- Вам не варто звертати увагу на дані поради, так як вони відноситься до забобонів, Церква не визнає такі судження.


- На свій подив прочитала, що не можна хрестити дітей з подвійним іменем. Що нам робити, хочемо охрестити дитину названої в честь бабусь Ганною-Софією, народилася 30 вересня.
- При хрещенні нарікається ім'я святого, найближчого до дати народження. Православна Церква відзначає пам'ять святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії 30 вересня, в день народження Вашої дівчинки, тому хрестити її будуть з ім'ям Софія. Свята великомучениця Софія буде її покровителькою і помічницею.

Також дивись першу частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 1)
Також дивись другу частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 2)
Також дивись четверту частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 4)