(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 2)

- Привіт, підкажіть хочемо взяти в хресні, він не хрещений, хоча вже один раз був хрещеним батьком, що робити в такому випадки, можна брати чи ні? Чи вважається він хрещеним?
- У Таїнствах Православної Церкви може брати участь тільки охрещена людина. Вашому другу необхідно прийняти Хрещення, тільки після цього він зможе стати Хрещеним батьком.


- Під час перебування в церкві почалися місячні, хрестили мою дитину і крім цього, я стала хрещеною іншій дитині. Про те, що прийдуть місячні не знала. Вони прийшли не тоді, коли я чекала.
- Це сталося не з Вашої вини, Ви ж не знали. Краще розповісти на сповіді всю ситуацію і постаратися не переживати більше.


- Збираємося хрестити дитину 6 років, сам дуже хоче. Можна, щоб була одна хрещена або обов'язково з хресним?
- У дитини може бути один хресний однієї статі з дитиною, два хресних можна не брати.


- Через менструальний цикл не можу хрестити дитину, мене хочуть заочно вписати без моєї присутності, таке можливо?
- Хрещеними батьками дитини є ті люди, які брали участь в Таїнстві Хрещення, стали хрещеними дитини і несуть відповідальність за його духовне виховання.


- У нашої хресної пішли місячні, а хрестини завтра. Як бути в такій ситуації?
- У такі періоди не можна брати участь в Таїнствах Церкви, в тому числі в Таїнстві Хрещення. Краще перенести дату Хрещення на інший день.


- Хрестимо мого племінника. Я як хрещена мама повинна причаститися до Таїнства Хрещення або після на літургії? Це є обов'язковою умовою?
- Перед Таїнством Хрещення хресним батькам необхідно сповідатися і причаститися, якщо регулярно (один раз на місяць) не приступали до Таїнства Сповіді та Причастя.


- Підкажіть будь ласка, моя подруга хрестила мою дочку, тепер хоче щоб я похрестила її дочку. Чи можна так перехрещувати дітей і чи не зашкодить це нашим діткам?
- Так, Ви можете бути хресною у дочки Вашої подруги, навіть якщо вона хрестила Вашу дочку. Такі випадки часто зустрічаються в церковній практиці, вони не суперечать канонам Церкви.


- Підкажіть, для того, щоб мама дитини могла бути присутньою при Хрещенні дитини, над нею повинні прочитати спеціальну молитву. Коли її читають? Перед самим хрещенням, безпосередньо в день хрещення? Або це теж входить в саме Таїнство хрещення? Або за кілька днів?
- Очисні молитви читаються священиком про матір на 40-й день після пологів, допускають її після пологів до участі в таїнствах і богослужіннях Церкви. Зазвичай очисні молитви читаються матері при здійсненні обряду воцерковлення, після Хрещення дитини.

Також дивись першу частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 1)
Також дивись третю частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 3)
Також дивись четверту частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 4)