(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 1)

- Чи можна хрестити дитину жінці у якої почалися місячні (хрещеної матері)?
- У такі періоди можна брати участь в церковних Таїнствах, в тому числі в Таїнстві Хрещення. По можливості, краще перенесіть заплановану дату Хрещення на інший день.


- Чи можна щоб у двох дочок була одна хрещена мати?
- Можна.


- У старшого сина є хрещений батько і він одружений, чи можна взяти в хресні молодшій доньці його дружину?
- Дружина хрещеного батька старшої дитини може хрестити Вашу дочку.


- Чи можна подарувати нехрещеному немовляті ложечку з зображенням Ангела-Хранителя?
- Так, можна подарувати ложку з зображенням Ангела Хоронителя. Але все ж Хрещення краще не відкладати, оскільки при Хрещенні людині дається Ангел Хранитель, який допомагає і супроводжує людину протягом всього його життя.


- Чому не можна бути хрещеними молодим людям, які збираються самі створити сім'ю?
- Згідно Церковним Канонам під час Таїнства Хрещення між хрещеними встановлюється духовна спорідненість, яка вище, ніж будь-який інший союз, навіть шлюбний. Тому не можуть стати хрещеними, які збираються одружитися. Якщо вони стануть хрещеними, то матимуть духовну ступінь споріднення, яка вище тілесної. Цим молодим людям доведеться припинити свої відносини і обмежитися тільки духовною спорідненістю. Але поодинці вони цілком можуть бути хрещеними у різних дітей з однієї сім'ї.


- Чи можу я стати хрещеною дівчинки, якщо у мене вже є хрещена донька і два хресних сина?
- Так, Ви можете стати ще раз Хресною мамою у дівчинки. Головне пам'ятати про обов'язки Хресної мами - допомагати в духовному вихованні і зростанні хресних дітей, молитися за них і привчати до Церковним Таїнств з дитинства.


- Хресна мама за сімейними обставинами не може бути присутньою на хрестинах у хлопчика. Можна охрестити тільки з хресним, а її вписати в свідоцтво?
- Для Хрещення хлопчика цілком достатньо одного хресного батька. Необов'язково брати двох хресних, можна і одного хресного або хресну, однієї статі з дитиною.


- Після хрещення дитини, чи можу я купити йому інший натільний хрестик, замість того, який наділи при Таїнстві Хрещення?
- Так, Ви можете купити інший натільний хрестик і носити його поки, замість хрестика, який був при Хрещенні.


- Похрестили дитину і так вийшло, через незнання одягли під час хрещення неосвячений хрестик, на наступний день поїхали і освятили його. Чи ми припустилися великої помилки або це не дуже страшно?
- Головне в Таїнстві Хрещення - послання Духа Святого на новохрещених, оновлення для життя духовного з Христом. Якщо хрестик не вдалося освятити раніше, це не страшно.

Також дивись другу частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 2)
Також дивись третю частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 3)
Також дивись четверту частину: Запитання і відповіді про Таїнство Хрещення (частина 4)