(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Забобони Таїнства Хрещення дитини

Чи можна хрестити дівчинку незаміжній дівчині?

Існує думка, що, якщо незаміжня дівчина стане хрещеною мамою дівчинки або хлопчика, то у неї не складеться особисте життя. Це судження нічим не виправдане і не підтримується церквою. Те, як у дівчини складеться особисте життя, абсолютно не залежить від участі в Таїнстві Хрещення дитини.
Забобони Таїнства Хрещення дитиниЗабобони Таїнства Хрещення дитини

Інша причина, по якій сумніваються, чи можна незаміжній дівчині першій хрестити дівчинку, це думка, що вона не в змозі взяти на себе таку відповідальність, вона ще сама дитина. Але такої думки дотримуватися по відношенню до всіх без винятку не можна: дівчина - християнка сама усвідомлює свою відповідальність і може прочитати текст молитви Символ віри. Якщо вона згодна стати хрещеною мамою дитини, то значить, вона готова дбати про неї.

Чи можна першою хрестити дівчинку?

Ще один сумнів, чи можна жінці першою хрестити дівчинку, - теж марновірство. Деякі стверджують, що, якщо подарувати золотий хрестик або купити ікону Ангела-Хранителя дівчинці, жінка віддає їй своє щастя, а її майбутня рідна дочка буде нещасна. Все це не має ніяких канонічних підстав, церква не схвалює таких забобонів. Крім того, православним християнам слід пам'ятати, що марновірство небезпечно в першу чергу, для тих, хто в них вірить, тому що мимоволі такі люди очікують нещастя.
Чи можна першою хрестити дівчинку?Чи можна першою хрестити дівчинку?

Чи можна сестрі хрестити сестру?
Чи можна сестрі хрестити брата?
Чи можна брату хрестити брата?
Чи можна брату хрестити сестру?


Відповімо тут відразу на кілька запитань про хрещення рідних братів сестрами і навпаки. Діти до 14 років в православній церкві ще не вважаються дорослими і стати хрещеними батьками для інших дітей не можуть. Як може маленька дитина взяти на себе відповідальність за виховання у вірі іншу дитину? Він ще й сам не збагнув всю істину віри.

Якщо ж юнакові чи дівчині виповнилося 14 років і він або вона свідомо сповідує православну віру і може передати свої знання і духовний досвід дитині, то йому або їй можна брати участь в таїнстві Хрещення в якості хресних батьків. Це питання, перш за все, повинні вирішувати батьки хлопця або тієї дівчини та його або її духівник, а потім вже сам юнак або дівчина.

Чи можна хрестити в неділю?

У православній церкві не існує днів, коли не повинно відбуватися Хрещення. Але в храмах, як правило, Хрещення здійснюється по суботах або по буднях, так як в неділю віруючі приходять на Божественну Літургію. У храмі буває багатолюдно, відбуваються інші треби: молебні, панахида, - і на неділю вас, швидше за все, не запишуть хрестити.
Чи можна хрестити в неділю?Чи можна хрестити в неділю?

Чи можна хрестити на Водохреща?

У Древній Церкві через поширення великої кількості єресей скоєння хрещення передував тривалий період настанови у вірі, тривав він до 3 років. А хрещення оголошені (навчанні) брали на Хрещення Господнє (тоді це свято називали Просвітництвом) і у Велику Суботу перед Великоднем. Вчинення Хрещення в ці дні було великим святом в Церкві. Якщо ви приймете рішення хрестити дитину на Богоявлення (Хрещення Господнє), то не тільки не порушите канонів Церкви, а й підете стародавньою християнською традицією.