(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Яку крижму вибрати для хрещення

Крижма представляє собою рушник або пелюшку великого розміру, яку використовують для прийняття малюка від купелі.

Вибираючи крижми для хрещення, слід звернути увагу на важливі моменти.


Крижма для дівчинкиКрижма для дівчинки

Розмір.


Якого розміру повинна бути крижма? В ідеалі охрещуваний повинен цілком в неї поміщатися. Однак дотримуватися цього правила досить складно. Найчастіше воно застосовується при виборі крижми для новонароджених і дітей до трьох років. В інших випадках використовується крижма універсальна, розмір якої становить близько метра.

Крижми для немовлят може мати куточок або капюшон, який надягають на голову дитини як захист від холоду.
Крижма для хлопчикаКрижма для хлопчика

Матеріали.


Підбір матеріалу - це, мабуть, основний момент у виборі крижми. Тканина повинна бути натуральною, м'якою і приємною на дотик. Більш щільна тканина (махра, байка) підійде для прохолодної пори року, на спеку - тонка і легка. Крижма з шовку буде виглядати дуже святково, однак не варто використовувати її в якості основи, хоч він і є натуральним. Шовк вбирає воду досить погано, тому після купання в ньому буде незатишно.

Зовнішній вигляд.


Якщо основний матеріал має представляти натуральна тканина, то для декорування крижми можуть бути використані будь-які. Це і атласні стрічки, і шовкове мереживо, вишивка та багато іншого. Якщо крижма вибирається для немовляти, в цілях безпеки зверніть увагу на відсутність твердих або масивних елементів серед декору.
Крижма з вишивкою під заказКрижма з вишивкою під заказ

Колір.


Білосніжна крижма є святковим і ошатним варіантом. Залежно від статі хресника на крижмі можуть бути присутні кольорові елементи декору. В такому випадку колір обробки підбирається цілеспрямовано для хлопчика або дівчинки.

Як і решту хрестинного одягу, крижми не перуть після здійснення обряду Хрещення і не використовують в побуті. Вона дбайливо зберігається протягом усього життя, як оберіг і пам'ять про священну подію. Під час хвороби батьки можуть завернути в неї малюка або постелити в ліжечко, що дозволить йому швидше одужати. Існує прикмета, що разом з крижмою зберігається і щастя для дитини.
Крижма з вишивкою в УкраїніКрижма з вишивкою в Україні

Найчастіше крижми вибирає хрещена мама. Магазини, які спеціалізується на виробництві і продажу, пропонують найрізноманітніші варіанти на будь-який смак. Ви можете вибрати вже готову або ж замовити крижми з іменною вишивкою.

Дивіться наший каталог, там багато варіантів правильної крижми.