(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Як вибрати церкву для хрещення

Оптимальний варіант для хрещення дитини - церква, яку сім'я відвідує постійно. Батьки в такому випадку добре знайомі з батюшкою, знають правила, заведені в храмі.

Церкву для хрещення можна вибрати і за рекомендацією хресних. Наприклад, у них є свій духівник, і вони готові будуть водити дитину до нього постійно.
Як вибрати церкву для хрещенняЯк вибрати церкву для хрещення

Якщо немає такого храму, які хресні або ви відвідуєте регулярно, то виберіть з декількох відомих вам самий затишний, з привабливою обстановкою, де відчуваєте себе спокійно й умиротворено. Обов'язково поговоріть з батюшкою. З розмови ви зрозумієте, хочете чи ні, щоб саме цей священик проводив хрещення вашої дитини.

При виборі церкви також варто звернути увагу на наступне:

- Хрещення здійснюється шляхом повного занурення в купіль або обливанням через голову – краще зупинитися на першому варіанті, так як він вважається найбільш правильним. Обливання застосовується тільки в тих випадках, коли занурення неможливо з об'єктивних причин.

- Наявність в храмі хрещальної (баптистерія) – окремого приміщення з купіллю. Якщо хрестять дитину старше 3 років, то для занурення знадобиться велика купіль.

- Чи є опалення в будівлі, де буде проводитися таїнство – в холодний сезон немовлят краще хрестити в теплому приміщенні. Воду в купелі нагрівають завжди.

- Наявність пеленального столика для комфортного одягання/роздягання діток до 6 місяців.

- Віддаленість від будинку - тривала їзда може втомити дитину, і під час таїнства вона може почати вередувати. Для хрещення малюків краще вибирати церкву з тих, які знаходяться поруч.
Церква для хрещенняЦерква для хрещення

Що потрібно враховувати при хрещенні в храмі?

Насамперед священик запросить вас і майбутніх восприємників пройти бесіди, які є обов'язковими. У великих храмах такі заняття проводяться регулярно в певні дні. У невеликих церквах дату і час можна буде узгодити в індивідуальному порядку.

Як пройти співбесіду.

Кількість занять визначає батюшка після першої бесіди:

- людям, які постійно ходять в храм, регулярно сповідаються і причащаються, зазвичай вистачає однієї-двох зустрічей;

- мало воцерковленим може знадобитися три-п'ять.

В ході бесіди священик ще раз нагадує основи православного віросповідання, пояснює сенс обряду хрещення, розповідає восприємникам про їх роль під час таїнства і після нього.

Особливий акцент робиться на відповідальності, яка покладається на хрещених в плані духовного виховання похресника: їм належить разом з батьками прищеплювати дитині любов до християнської віри, навчити його молитися, сповідатися, причащатися, дотримуватися посту, дотримуватися церковних канонів. Але головне - восприємники повинні постійно згадувати своїх хрещеників в молитвах, в храмі, просити для них у Бога здоров'я, благополуччя.
Таїнство Хрещення. Вибір церквиТаїнство Хрещення. Вибір церкви

Який день вибрати для хрещення?

Таїнство проводиться в будь-який день як святковий, так і пісний. У багатьох храмах з великим приходом переважно хрестять в суботу та неділю і зазвичай кілька дітей одночасно.

Якщо ж батькам хочеться, щоб таїнство було індивідуальним, проходило в більш спокійній обстановці, без сторонніх людей, то священик може запропонувати будній день. Або ви можете вибрати невелику церкву, де немає встановленого розкладу для проведення хрещення, і узгодити зручний день і час.

Скільки коштує хрещення?

Розмір пожертвування в кожному храмі може бути різним. В одних – це фіксована сума, в інших – хрещений сам вирішує, яку суму зможе віддати на потреби церкви після проведення таїнства. Зазвичай у вартість обряду вже включені: свідоцтво про Хрещення і простий, освячений хрестик. При бажанні, хресний може купити інший хрестик: срібний або золотий. Також в церковній крамниці необхідно буде придбати:

- свічки – кількість визначається числом запрошених;
- іменну іконку із зображенням небесного покровителя малюка;
- ікону Ангела-Хранителя дитині в подарунок від хресних.

Чи можна фотографувати обряд хрещення?

Проведення відео - та фотозйомки краще узгодити зі священиком і отримати на це благословення, тоді можна розраховувати на більшу кількість вдалих кадрів з участю батюшки. Крім того, фотосесію варто довірити професійному фотографу, з досвідом зйомки в церкві.
Вибір церкви для Хрещення дитиниВибір церкви для Хрещення дитини

Особливості проведення хрещення в монастирі.

Раніше храми при монастирях були закриті для всіх, крім ченців і бажаючих прийняти постриг. Служителі суворо дотримувалися головного правила: так дотримуються безмовності, та прилягають тільки посту і молитві. У свою чергу, щоденні молебні, сповіді, церковні таїнства, що проводяться зі звичайними парафіянами, суперечили б цьому закону.

Сьогодні монастирям дозволено надавати духовну допомогу мирянам, тобто мати прихід. У такому храмі ведуться служби для парафіян, здійснюються обряди хрещення, вінчання. Незалежно, чоловічий це монастир або жіночий, хрестити можна як хлопчиків, так і дівчаток. Але варто відзначити, що не всі монастирські храми мають прихід, тому дане питання необхідно уточнювати заздалегідь в конкретному монастирі.