(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Як правильно хреститися православним?

Як правильно хреститися, повинен знати кожен християнин. Хресне знамення має велику силу, і тому його треба здійснювати з благоговінням і молитвою.

Хреститися потрібно трьома перстами. Це означає, що складають разом кінчики трьох пальців правої руки - великого, вказівного і середнього. Два інших пальця притискають до долоні.
Як правильно хреститися православним?Як правильно хреститися православним?

Три пальці, складених разом означають три Особи Пресвятої Трійці: Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. А два пальця, притиснутих до долоні, символізують дві природи Господа Ісуса Христа - божественну і людську.

Хресне знамення наносять на себе таким чином: спочатку доторкаються трьома складеними пальцями чола, потім живота, потім правого плеча і нарешті лівого. При цьому вимовляють слова: «В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь». Таким чином виходить, що при нанесенні на себе хресного знамення, ми хрестимося правою рукою і наносимо його справа наліво.

Те, як хрестяться православні, відрізняється від того, як наносять на себе хресне знамення католики. Однією з відмінностей є те, якою рукою хрестяться православні: вони хрестяться правою рукою. Іншою відмінністю є те, що православні хрестяться справа наліво, а католики - зліва направо.
Як правильно хреститися?Як правильно хреститися?

Як потрібно правильно хреститися слід пояснювати дітям з раннього дитинства. Крім необхідного зовнішнього запам'ятовування правильного нанесення хреста дітям потрібно пояснювати сенс Ваших дій. Віруючі люди осяяли себе хресним знаменням дуже часто і в різні моменти свого життя: і в радості, і в горі, перед початком всякого доброго діла і по його завершенні, перед відходженням до сну і після його пробудження, в момент небезпеки і після того, як небезпека минула, під час молитви і богослужіння.

Неспроста в народі побутує така приказка: коли здається, хреститися треба. Вона пов'язана з тим, що бувають ситуації, коли людина щось бачить, але не впевнена в своєму вірному розумінні побаченого. Вона тоді каже, що йому це здається, так як вона не впевнена. У християнських духовних текстах є багато випадків опису дії лукавих сил на зір і уяву людини. Якщо людина осінить себе хресним знаменням, то тоді це проходить, і вона бачить вірний стан речей.