(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Як підібрати ланцюжок для хрестика

Один з найважливіших атрибутів християнина - натільний хрест. Як правило, його купують перед Таїнством Хрещення, однак трапляється, що хрестик втрачається, найчастіше через обрив ланцюжка. Щоб цього не сталося, до натільного хреста потрібен відповідний ланцюжок. Його потрібно вибрати правильно, щоб носити натільний хрест багато років, не знімаючи. Є кілька простих правил підбору ланцюга під хрестик.

Ланцюжок повинен важити вдвічі більше того, що йому доведеться витримувати (іноді це не тільки хрестик, а й образок). Якщо ланцюг не буде відповідати по вазі хрестику, її ланки швидко перетруться та й виглядати об'ємна підвіска на тонкому ланцюжку буде дивно. Маса ювелірних виробів завжди вказується на етикетці, від неї залежить ціна ланцюжка.
Як підібрати ланцюжок для хрестикаЯк підібрати ланцюжок для хрестика

Слід враховувати, що об'ємний ланцюг насправді може бути порожнистим, тому його обов'язково потрібно не тільки взяти в руки і розглянути виріб на предмет зламів, а й дізнатися його характеристики у продавця. Це займе всього одну хвилину, але позбавить від подальших неприємних сюрпризів.

Важливо, щоб ланцюжок був зроблений з того ж металу, що і хрестик, хоча в деяких випадках, біле золото і срібло практично неможливо відрізнити один від одного - це потрібно мати на увазі, якщо доводиться економити. Звичайні і позолочені срібні ланцюги прекрасно виглядають з хрестиками з комбінованого золота (червоно-жовте з білим). Срібло чудово поєднується і з важкими чоловічими хрестами, і з невеликими жіночими і дитячими хрестиками. Існують навіть чорнені срібні ланцюги - вони підходять до великих чоловічих хрестів зі срібла, покритим чорнінням.
Ланцюжок для хрестика на Таїнство ХрещенняЛанцюжок для хрестика на Таїнство Хрещення

Довжина ланцюга залежить від статі і віку людини. Для жінок досить 50-55 см. Коротший ланцюг зазвичай вибирають на літо, щоб показати прикрасу оточуючим, а довший - ті, хто хоче приховати хрестик під одягом. Високому великому чоловікові може знадобитися навіть 70-сантиметровий ланцюг, а більш щуплому буде досить і 55 см. Немовлятам беруть ланцюжка близько 40 см, а дітям старшого віку (дошкільнятам і молодшим школярам - близько 45 см, причому дівчинки будуть носити їх довше). Підліткам покладається вже доросла довжина - від 50 см. Звичайно, ці цифри можуть варіюватися в залежності від зросту і ваги людини, для якого призначений ланцюжок.

Плетіння також вибирають, враховуючи особливості людини, яка буде носити ланцюжок. Важливо, щоб воно не тільки доречно виглядало, але і не завдавало дискомфорту.

Наприклад, маленьким дітям не підходять плоскі, кручені або ламкі плетіння (сингапур, снейк, Нонна, лав). Шнурок, панцир, ромб і якір - більш доречні варіанти. Дівчаткам-підліткам вже можна купувати ажурні плетива лав або Нонна, а хлопчикам - плоскі машинні Бісмарка. Є, звичайно, універсальні плетіння - вони підходять для обох статей і для будь-якого віку, але тоді і хрестик повинен бути нейтральним.
Як вибрати ланцюг для хрестикаЯк вибрати ланцюг для хрестика

Якщо сім'я хоче заощадити, існують спеціальні мотузочки з замочками для натільних хрестів, які називаються гайтанами. Вийде бюджетно, практично, але стильно. Довжина в цьому випадку підбирається так само, як і у звичайного ланцюжка. Гайтани прекрасно поєднуються з хрестиками з будь-яких матеріалів, навіть дерева. Як правило, їх купують для маленьких дітей і чоловіків. Для повсякденного носіння малюкам можна вибрати мотузочку яскравого кольору (синього, зеленого, червоного, рожевого), на хрестини доречно взяти гайтан білого або кольору слонової кістки - під хрестинний одяг. Дорослі чоловіки і підлітки вважають за краще товсті плетені або шкіряні гайтани з великою позолоченою або срібною застібкою, прикрашеною чорнінням і гравіюванням. Бувають чоловічі гайтани та із золотою застібкою, але така річ часом коштує не набагато дешевше звичайного золотого ланцюжка.