(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Вибір хрестика для Хрещення дитини

Перша необхідна покупка перед хрещенням малюка - натільний хрестик. Найчастіше його купує хрещений батько. Майбутній восприємник повинен уважно поставитися до вибору цього важливого атрибуту.

По-перше, потрібно переконатися, що це православний хрест, який буває чотирикінцевий, шестикутної або восьмиконечной форми. На одній стороні обов'язково повинно бути розп'яття - в ногах у Христа має бути два гвоздика. На звороті вироба часто написана молитва (зазвичай «Спаси і збережи», хоча бувають і інші), але це не є обов'язковою умовою.
Вибір дитячого хрестика для Хрещення дитиниВибір дитячого хрестика для Хрещення дитини

По-друге, важливо підібрати підходящий матеріал. Золото - оптимальний варіант, бо не викликає алергії. На срібло у деяких дітей, на жаль, буває підвищена чутливість. Особливо це стосується речей з родієвим покриттям. Якщо ж родій не застосовувався, виріб з часом потемніє. Можна купити позолочений хрестик - деякі з них не відрізняються від золотих. Важливо знати: позолота поступово облазить, тому через рік буде видно, що малюк носить срібний хрест.

По-третє, обов'язково слід звернути увагу на розмір і вагу покупки. Немовлятам не підходять масивні натільні хрести. Подібний подарунок доречніше для дорослих чоловіків. Хлопчикові або дівчинці краще взяти невеликий хрестик з округлими закінченнями.
Хрещення дитиниХрещення дитини

Якщо маленькому хлопчикові купили старовинний хрест великого розміру, він одягне подарунок вже підлітком або дорослим. Зазвичай на таких виробах пишуть довгі молитви і передають у спадок.

Також варто придивитися до товщини металу. Тонкі штамповані вироби трохи важать, тому досить дешеві. Однак на металі можуть з'явитися складочки, подряпини і т. д. Дитина буде активно рухатися і легко пошкодить надітий на нього хрестик або подряпається об нього сам. Виходить, краще вибрати досить товстий штампований натільний хрест без гострих країв. Він буде надійно захищений від пошкоджень і довго прослужить своєму маленькому власнику.
Вибір хрестика для дитиниВибір хрестика для дитини

Крім того, існують литі золоті і срібні. Вони, як правило, важать більше штампованих, але завдяки технології мають округлені закінчення навіть якщо хрест має класичну восьмиконечну форму. Натільний хрест, виготовлений таким шляхом - краще рішення для хрещення немовляти. Звичайно, це дорога продукція, хоча в даному випадку якість повністю виправдовує ціну.