(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

В який день краще хрестити дитину?

Таїнство Хрещення може відбуватися в будь-який день - звичайний, пісний або святковий. Немає ніяких канонічних перешкод, щоб хрестити в пост, але технічно це може бути незручно, тому в певні дні, як правило, хрещення не буває. У Великий Піст, наприклад, служби по буднях довше звичайних і проміжок між ранковим і вечірнім богослужінням невеликий, тому часу не залишається.
В який день краще хрестити дитину?В який день краще хрестити дитину?

Хрещення дітей найчастіше відбувається в неділю після літургії, або в інший святковий день. Але в кожному храмі свій розпорядок, тому плануючи день хрещення, потрібно дізнатися який розклад, які правила в обраному вами храмі. На хрещення потрібно записуватися заздалегідь, щоб до таїнства було приготовлено все необхідне. Тривалість обряду Хрещення - приблизно 40-50 хвилин. Але час Хрещення буває і більше і менше.
Коли хрестити дитину?Коли хрестити дитину?

Коли ви визначитеся з храмом, в якому будете хреститися, найправильнішим буде дізнатися всі подробиці в свічковій лавці, практика здійснення таїнства може відрізнятися. Не скрізь, наприклад, є купіль для дітей старше і тим більше, для дорослих. В одних храмах проводяться заняття в групах по підготовці до хрещення, в інших - священики розмовляють в індивідуальному порядку. Всі підготовчі бесіди необхідно відвідати.
Чи можна хрестити дитину в піст?Чи можна хрестити дитину в піст?

Хрещення дорослих в деяких храмах проводиться вранці до літургії, це кращий варіант, так як до таїнства потрібно приступати натощак, а після літургії можна буде причаститися Святих Христових Тайн.