(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Історія крижми та хрестильної сорочки

Одним з основних християнських таїнств є Хрещення. Вибір церкви, обговорення церемонії з батюшкою, запрошення хрещених, організація свята - все це приємні клопоти, пов'язані з хрестинами малюка. А ви знаєте, наскільки багата історія хрестильного одягу?

Хрестильні традиції.

Хрещення - це друге народження людини, народження його душі. Саме так розуміють це таїнство віруючі люди. Майбутні батьки з особливим трепетом готуються до появи малюка на світ, купують придане, вибирають ім'я. З таким же настроєм треба підходити і до хрещення немовляти. Вважається, що чим раніше батьки приведуть малюка до церкви, тим краще. Для православної людини хрещення є першим таїнством. Прийнявши віру, малюк стає чистим перед Всевишнім: очищається його душа, прощається первородний гріх. Як проходять хрестини? Традиції, закладені нашими предками, багато в чому зазнали змін, але сенс таїнства зберігся колишній, як і деякі атрибути. Наприклад, вірним історії хрестин залишився наряд для малюка.
Хрестильна сорочкаХрестильна сорочка

Історія хрестильного одягу.

За християнською традицією одяг повинен бути білим. Цей колір символізує собою чистоту. Перед скоєнням таїнства весь старий одяг знімався, а після завершення церемонії на людину надягалася довга сорочка. Ці традиції хрестин зберігаються і в наші дні, тільки сучасний хрестинний одяг виглядає більш святково.

Хрестильна сорочка.

Саме її одягнуть на малюка після обмивання. Хрестильна сорочка - справжня сімейна реліквія. Вона вважається оберегом, який захистить людину від хвороб, горя, невдач. У деяких сім'ях прийнято хрестити в одній сорочці всіх дітей, передаючи її з покоління в покоління. Така спадкоємність символізує єдність роду. Наприклад, в історію ввійшла традиція хрестити всіх принців і принцес Великобританії в білосніжній сорочці з шовку, в якій ще в XIX столітті прийняла хрещення перша дитина королеви Вікторії.
Хрестильна сорочка - історіяХрестильна сорочка - історія

І це не єдина хрестинна сорочка, пов'язана з королівським сімейством: найдавніший наряд, який використовували під час хрещення і дійшов до наших днів, належить королеві Єлизаветі I, яка прийняла віру в 1533 році.

З хрестильною сорочкою пов'язано багато традицій. Вона обов'язково повинна бути довгою: це символізує довге життя. Поділ (спідниця) зобов'язаний бути пишним: це подарує людині безбідне життя. Подібне символічне навантаження несли в собі і прикраси: банти і рюші на спідницях, вишивка перлами і дорогоцінними каменями. Це могли дозволити собі багаті, а ось бідні обходилися більш простим, але не менш святковим варіантом: білосніжною бавовняною сорочкою, прикрашену орнаментом, стрічками та мереживом ручної роботи.

Крижми (рушник).

Історія хрестин тісно пов'язана з уявленнями людини про подальше земне життя. Якщо хрестинна сорочка могла передаватися з покоління в покоління, вбираючи в себе всю позитивну енергію, пов'язану з таїнством, то ось крижма вважалася чимось особистим.
КрижмаКрижма

Нею обтирали тіло немовляти після прийняття хрещення. Такий рушник (крижму) зберігали все життя, а коли тлінний земний шлях людини закінчувався, їм переховували покійного. Вважається, що такий рушник має бути одного кольору з сорочкою. За традицією - білого, однак для крижми допускається і молочний відтінок.

Історія хрестильної одягу бере свій початок з часів Старого Завіту.
Купити крижмуКупити крижму

Щось змінилося, а щось залишилося таким же, як при Таїнстві Хрещення наших предків. Вибираючи вбрання для дитини, подумайте про те, що, можливо, саме ця сорочечка стане в майбутньому сімейною реліквією, а крижма - надійним оберегом вашого сонечка на довгі роки.