(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Що таке крижма

Що ж це таке крижма?


За традицією, під час Хрещення, саме хресні повинні прийняти хрещеника від купелі. Для цього використовують м'який рушник чи пелюшку - крижму, білий колір якої виступає символом чистоти новохрещених.
Купить крыжму в УкраинеКупить крыжму в Украине

На що варто звернути увагу при виборі крижми для хрещення? Ми Вам допоможемо знайти відповідь на це запитання.

Розмір крижми.


Часто можна почути, що розмір крижми повинен бути таким, щоб у неї можна було повністю укутати крестимого. Але в більшості випадків це правило застосовується тільки при хрещенні немовлят і дітей дошкільного віку. Для дітей старшого віку і дорослих зазвичай використовується крижма універсального розміру, в середньому метр на метр. Зручним і практичним варіантом для малюків стане крижма з куточком або навіть капюшоном.
Крыжма с вышивкой в УкраинеКрыжма с вышивкой в Украине

Матеріал крижми.


Основним критерієм, за яким слід вибирати крижму для дитини, є матеріал. По фактурі він повинен бути ніжним і м'яким. По складу вибирати слід натуральні тканини: для теплої пори року це може бути льон або бавовна, більш теплий варіант - махра або тонка байка. Атласна і шовкова крижми виглядають красиво і нарядно, проте ці матеріали погано вбирають воду і навіть трохи охолоджують на дотик - навряд чи малюкові в них буде затишно і комфортно.
Крыжма для девочкиКрыжма для девочки

Зовнішній вигляд.


А ось прикрасити рушник або пелюшку з натуральної тканини можна дуже різноманітно. Тут сміливо можна використовувати атлас, шовкове мереживо, намистини, стрічки, вишивку. При декоруванні крижми можна зробити акцент на стать дитини - для дівчинки вибрати переважно рожеві відтінки, для хлопчика - блакитні або зелені. При декоруванні крижми в цілях безпеки не слід використовувати тверді або важкі елементи декору - масивну вишивку, бісер, паєтки.

Згідно з традиціями, вибір крижми - завдання хрещеної мами. У нас на сайті можна знайти велику кількість різноманітних крижм на будь-який смак: з мереживом, візерунками, прикрашені слов'янською символікою, а також є варіант виконання іменної вишивки на замовлення.
Вышивка на крыжмеВышивка на крыжме

Хрестинний одяг, в тому числі і крижму, прийнято дбайливо зберігати все життя без подальшого використання. Існує навіть прикмета, згідно з якою той, хто зберігає свою крижму, зберігає разом з нею своє щастя. Вона стає свого роду оберегом, що захищає і дає сили для життя. Вважається, що якщо під час хвороби дитину загорнути в крижму або постелити її в ліжечко, то це допоможе малюкові швидше одужати.