(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Що подарувати на хрестини хлопчику і дівчинці

В житті християнина постійно відбуваються важливі для нього обряди, пов'язані з Богом і церквою. Початковою такою дією єднання новонародженого і Бога є обряд Хрещення. Результатом такого процесу буде прийняття нової людини в Християнську віру і церкву.

Згідно з давніх записів обряд занурення у воду був характерним для багатьох релігій. Прийнято було вважати воду джерелом життя. Наші предки вірили, що занурившись у воду ми наносимо на себе захист від своїх гріхів і починаємо нове чисте життя.
Що подарувати на хрестини?Що подарувати на хрестини?

В наш час обряд Хрещення не особливо відрізняється від того, який проводився раніше. Відмінності можуть бути тільки в церквах різних напрямів християнства. Так в Католицькій і Православній церквах такий обряд відносять до таїнств. Відмінності можуть бути тільки у проведенні ритуалів.

Так наприклад, у православній церкві дитину тричі занурюють у воду, в католицькій – обливають водою, в протестантській – оббризкують, а у адвентистів і баптистів обряд хрещення проходить в природних водоймах.

Важливими персонами на цьому святі є.

- дитина;
- хрещений батько;
- хрещена мати.

Якщо з дитиною все зрозуміло, то до вибору хрещених батьків необхідно підійти відповідально. Це повинні бути люди, які допоможуть Вашому малюку в будь-який момент.

Але є також певні критерії при виборі хресних.

- Вони повинні бути православними християнами.

- Повинні бути церковними людьми.

- Хрещених батьків після обряду хрещення не можна поміняти. Якщо він змінився не в кращу сторону, то за нього треба молитися.

- Хрещеною мамою може бути і незаміжня і вагітна жінка.

- Не можуть бути хрещеними однієї дитини люди, які перебувають у шлюбі. А також мати і батько цієї дитини.

Що дарують на хрестини?

Стикаючись з будь-яким святом, куди нас запрошують гостями, ми стоїмо перед нелегким вибором подарунка. Що подарувати? Все залежить від спорідненості з головним винуватцем торжества, від Вашого матеріального становища, від уподобань того, кого будуть вітати.

У дорослої людини ми можемо просто запитати про його побажання, але як бути якщо ми маємо справу з маленькою дитиною? Наприклад, Вас запросили на хрестини малюка.

Ось ті подарунки, які користуються найбільшою популярністю.

- хрестик;
- срібло;
- гроші;
- казки;
- книги на релігійну тематику;
- стрічка або ланцюжок для хрестика;
- Біблія;
- фотоальбом з ім'ям малюка;
- одяг;
- іграшки.

Що дарують на хрестини дівчинки?

Все залежить від того, яку роль Ви запрошені виконати на цьому торжестві. Але необхідно пам'ятати про те, що це особливе таїнство і подарунки також повинні бути особливими. Подарунок на хрестини для дівчинки повинен бути не обов'язково дорогим в матеріальному плані, але він повинен бути їй дорогий в духовному плані.
Що подарувати на хрестини хлопчику?Що подарувати на хрестини хлопчику?

Прийнято вважати, що хрещена повинна подарувати хрещениці хрестильний наряд і чепчик, а також білосніжну крижму. У свою чергу хрещений батько повинен подарувати хрестик і оплатити всі послуги церкви за обрядом хрещення. Це рекомендовані подарунки, але це не означає, що їх необхідно сліпо виконувати. Ви можете просто уявити собі те, щоб Ви хотіли для своєї дочки на хрестини.

Що дарують на хрестини дівчинці гості?

Тут все залежить від Вашої фантазії.

- Для дівчаток сьогодні великий асортимент одягу, іграшок, які їй знадобляться незабаром. Це можуть бути і красиво оформлені засоби гігієни для малятка.

- Також можна звернути свою увагу на вироби з срібла. Це може бути срібна ложечка, сережки, кружка.

- Можна також проявити оригінальність і подарувати мішечок для першого локона і футляр для свідоцтва про хрещення.

- Також можна подарувати ікону зі Святою, ім'я якої належить дівчинці. Це може бути ладанка.

- Можна красиво оформити дитячу Біблію і зробити дарчий напис.

- Не буде зайвим, якщо Ви заздалегідь обговорите з батьками дівчинки таку можливість подарунка як фото або відеозйомка.

- Можна ще подарувати торт, який стане смачним заключним акордом свята.

- Самим чудовим буде подарунок, який буде поєднувати в собі пам'ять і корисність.

Що дарують на хрестини хлопчика?

Подарунок на хрестини для хлопчика може бути таким же, як і для дівчинки. Адже малюки в такому юному віці потребують практично в однакових речі. Відмінність лише в тому, що сережки для хлопчика будуть зайвими. Багато дарують гроші, аргументуючи це тим, що батьки краще знають, що потрібно дитині.

Можна дарувати подарунки як такі, які знадобляться найближчим часом, так і ті, які будуть «на виріст». Не зайвим буде і дізнатися у батьків їх побажання. Але важливо пам'ятати, що не потрібно матеріально розорятися на подарунок.

Що дарує хрещена на хрестини хлопчика?

За неписаними законами подарунок від хрещеної на хрестини — крижма (шматок білої тканини). Це може бути білий рушник з вишитим хрестиком. Саме в цю крижму виймають дитину з купелі. Рік після хрещення її не перуть, а при хворобі – вкривають нею малюка.
Що дарують хресні батьки на хрестини?Що дарують хресні батьки на хрестини?

Також хресна дарує хрещенику хрестильний набір. Вважається доброю ознакою, якщо він буде зроблений власноруч хрещеною мамою. Можна також подарувати іменну ікону Святого, ім'ям якого назвали хлопчика.

Що дарує хресний на хрестини хлопчика?

Прийнято вважати, що хрещений батько дарує хрестик. При виборі хрестика не важливий метал, з якого він зроблений. Велику увагу необхідно звернути на форму хрестика. Краї повинні бути заокруглені, щоб не пошкодити ніжну шкіру малюка. Ланцюжок можна спочатку не дарувати, а повісити хрестик на стрічку, а вже згодом вибрати і купити ланцюжок.

Хресний також оплачує сам обряд хрестин. Може також запропонувати свою фінансову допомогу в організації свята. Але все це залежить від матеріальних можливостей хрещеного. Подарунок від хресного на хрестини повинен бути пам'ятним. І не обов'язково дорогим.

Що дарують хрещеним батькам на хрестини?

Необхідно пам'ятати про те, що це свято не тільки Вашого чада, але і тих людей, які стали йому хрещеними батьками. Буде не зайвим зробити і невеликі пам'ятні подарунки і їм. Подарунки не обов'язково повинні бути дорогими, але пам'ятними.

- можна заздалегідь заготовити іменні серветки для тримання хрестильних свічок. Ці серветки після обряду можна залишити хрещеним в якості сувеніра;

- можна замовити рушники з написами «кум», «кума»;

- медалі;

- грамоти;

- кубки;

- свідоцтва.

Все це в наш час можна без проблем знайти в сувенірних крамницях.

Необхідно пам'ятати про те, що це обряд, який проходить в життя один раз. І те як він пройде, залежить цілком від Вас. Не пошкодуйте витратити більше часу для консультацій зі священиком, вибору хрещених, а також підготовки до такої події.
Що подарувати на хрестини дівчинці?Що подарувати на хрестини дівчинці?

Відвідайте храм, де все буде відбуватися заздалегідь поцікавтеся про те, що буде необхідно. Адже в самий відповідальний день Вам буде не до вирішення важливих питань і несподіваних ситуацій. Пам'ятайте про те, що такий обряд не повинен бути проведений тільки як данина моді.

Це дуже важливий крок у житті маленької дитини, і Ви несете відповідальність за нього, і за тих людей яких Ви виберете для нього. Вони повинні бути гарним прикладом для малюка і активно брати участь у формуванні його християнської віри.