(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Правила вибору хресних батьків

- На малюка одягають новий білий одяг, дівчаткам в обов'язковому порядку потрібно покривати голову чепчиком або косинкою. В ході обряду не забороняється поїти і годувати дитину.

- Хрещеною матір'ю і батьком рекомендують вибирати близьких людей, родичів. Не можна орієнтуватися при виборі на їх фінансове становище. Грати роль повинні тільки моральні якості цих людей і їх віра у Всевишнього. Вони для дитини стануть другими батьками.
Правила для хресних батьківПравила для хресних батьків

- Хрещені повинні бути хрещеними людьми, вік яких не менше 12 років. Якщо людину попросили хрестити дитину, він не має права відмовлятися. Восприємники беруть відповідальність за малюка перед Господом. Хрещені повинні молитися про нього, просити у Господа здоров'я для нього не тільки в день проведення обряду, але все життя.

- Часте провідування хрещеника та дарування йому подарунків - теж стає їхнім обов'язком.

- Хрещеними батьками не можуть бути чоловік і дружина, коханці, сторонні люди, жінки в період менструації. Вагітну жінку теж не можна запрошувати в хресні матері.
Хрещення дитиниХрещення дитини

- Хрестик (рекомендується срібний) для малюка повинен придбати хрещений батько. Він же оплачує церемонію. В обов'язки хресної матері входить покупка рушника і сорочечки, які потрібно зберігати після обряду. Якщо дитина захворіє, ним малюка вкривають.

- Не маючи віри, хрестити малюка не можна. Це стосується не тільки хрещених батьків, але і батьків.

- Бажано, щоб день проведення Таїнства збігався зі строгими постами, важливими церковними святами.

- На хрестинах повинні присутні тільки найближчі. Одяг жінок повинен бути строгим - спідниця або плаття нижче колін, голова повинна бути покрита головним убором. Чоловіки одягають строгі костюми. Одяг може бути темних тонів, але не чорний.
Хресні батькиХресні батьки

- Ім'я для хрещення малюка можна залишити мирським, якщо воно є і православним. Підбирають ім'я для хрещення зазвичай те, що подобається батькам. Можна вибрати малюкові покровителя, і в честь нього назвати дитину. Часто вибирають інший варіант - хрестять під ім'ям Святого, чий день припадає на дату обряду.