(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Правила і прикмети хрещення дитини

Хрещення своєї дитини це дуже важливий етап в житті як для батьків, так і для малюка. Таким чином, батьки отримують для свого малюка захист від Бога, у дитинки з'являється Ангел Хранитель, який буде уберігати його на всьому життєвому шляху.

Варто всім і батькам малюка знати і запам'ятати: до церкви під час хрещення заходять тільки хрещений батько і мати та запрошені люди. Рідним батькам туди заходити не можна, це може погано відбитися на дитині. Про це правило перед хрещенням повинен сказати батюшка.
Правила хрещення дитиниПравила хрещення дитини

Найголовніше - правильно вибрати хресних батьків, адже можна сказати так вибираються другі батьки для немовляти. Життя непередбачуване, звичайно, кожен мріє жити щасливим життям, але якщо трапляється біда, вся відповідальність за виховання дитини перекладається на плечі хресних, які повинні про нього дбати, немов це їх рідна дитина.

Щоб забезпечити малюкові довге і радісне життя, варто дотримуватися певних правил під час хрещення, в народі які прийнято називати прикметами. Кращим варіантом буде також порадитися з батюшкою, який розповість все про хрестини дитини, а також все про хрещення хлопчика або дівчинки.

5 золотих правил хрещення дитини.


Існує 5 «золотих» основних правил, яких слід дотримуватися в період хрещення дитини. Це найважливіші прикмети при хрещенні дитини.

Віруючі та надійні хресні - запорука успішного майбутнього дитини.

Ні в якому разі не можна сперечатися з священиком про те, яке ім'я дати дитині.

Не можна купувати золотий хрестик для дитини.

Намагатися якомога швидше охрестити дитину.

Не варто влаштовувати гучну вечірку з нагоди хрещення малюка.

Прикмети хрещення малюка.


Одна з найпопулярніших прикмет це те, що до хрещення краще нікому не показувати немовля. Всі батьки намагаються так і дотримуватися. Дитя до обряду хрещення ні перед чим не захищений. Від заздрісного погляду у дитини може піднятися температура або вона буде постійно плакати. При будь-якому своєму бажанні і прагненні люблячі батьки не зможуть надати допомогу різним змовами, також безсилі і лікарі. Саме це є основною причиною прикриття свого чада від чужих поглядів.

Перед тим, як піти до церкви на хрещення дитини, мамі потрібно розжувати зубчик часнику і подути через нього на малюка, тим самим вона вбереже його від нечистої сили і пристріту. Навіть, якщо шлях до церкви короткий, по дорозі можуть зустрітися люди, які здатні ненароком наврочити малюку, тому варто дотримуватися цієї прикмети.
Прикмети хрещення дитиниПрикмети хрещення дитини

Щоб у маленького склалося хороше життя, на хрестини потрібно одягнути його в усе нове. Христини - це дуже велике свято, іноді кажуть, що для дитини це другий день народження.

З цим пов'язані і інші прикмети хрещення дитини. Рушник, яким загортали дитину і речі, в які одягали - не перуть, ними можна буде скористатися в важку хвилину. Їх потрібно відкласти до того моменту, поки не наздожене хвороба дитини. Тоді на неї надягають речі з хрестин і замотують в той самий рушник (крижма) і з цього моменту про малюка піклується Господь Бог.

Після церкви хресні батьки повинні спробувати всі страви на столі, щоб принести хрещенику багате життя в майбутньому. Навіть якщо на столі стоїть велика кількість їжі, не обов'язково наїдатися кожною, можна спробувати по ложечці.

Категорично в хресні не можна вибирати вагітну жінку, адже цим необдуманим вчинком можна погубити відразу двох дітей. Жінка в положенні завжди буде думати про своє чадо, навіть під час обряду хрещення, що може негативно вплинути на того, хто ще не народився на світ, або на того, кого власне, хрестять. Крім того, якщо вагітна хрещена подумає про щось погане, то це неодмінно збудеться не тільки в житті хрещеного дитя, але і в житті дитини, яка знаходиться у неї в утробі. Не варто ігнорувати ці прикмети про хрещення дитини.
Що не можна робити під час хрещення малюкаЩо не можна робити під час хрещення малюка

Збираючись до церкви, обов'язково потрібно взяти з собою натільні хрестики. У жінки, яка хрестить дитину, повинен бути неяскравий макіяж, довга спідниця і покрита голова. Не потрібно надягати чорний одяг, адже хрестини це велике свято, найкраще надіти одяг помірних або пастельних тонів.

Під час хрещення в церкві не повинно бути присутніми непарна кількість людей. А найкращим варіантом для хрестин буде, якщо крім хресних, ніхто в храм не поїде.

В день хрестин можна перерахувати всі гроші, щоб в майбутньому дитина ніколи не знала, що таке матеріальні проблеми.

У цей урочистий день не можна робити будь-яку роботу, краще зробити її заздалегідь або ж перенести на інший день.

При хрещенні дитини першим обов'язково повинен зайти хрещений батько, а потім мати, в іншому випадку, дитина буде дуже часто хворіти.