(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Повір'я і прикмети, пов'язані з хрещенням малюка

- Виливати хрестильну воду можна тільки під дерево, і, ні в якому разі, не в каналізацію.

- Якщо дитина під час обряду плаче, значить, буде щасливою.

- Першу чарку під час урочистостей, присвячених хрещенню малюка, слід виплеснути в стелю. Тоді дитина виросте високим і здоровим.

- Дзвін церковних дзвонів перед початком церемонії – вісник щастя для дитини.

- Вінчання молодої пари перед хрестинами – хороша прикмета. А ось відспівування покійного – погана.

- В чужий будинок немовляти до хрестин приносити не можна.
Повір'я і прикмети, пов'язані з хрещенням малюкаПовір'я і прикмети, пов'язані з хрещенням малюка

- Не рекомендується прикрашати хрестильну дитину в одяг з червоними елементами.

- Ім'я, дане дитині при хрещенні, не повинні знати сторонні.

- Восприємники повинні, не сідаючи, вистояти церемонію.

- Не можна змінювати дату, призначену для проведення обряду.

- Бажано в один день хрестити тільки одне немовля.

- У день обряду не можна займатися ніякими справами.

- По дорозі в церкву вголос не говорять про те, куди їдуть або йдуть. Навіть якщо всім навколо відомо про майбутній захід, ніхто не повинен це озвучувати.
Хрещення малюка - прикметиХрещення малюка - прикмети

- Перший хрещеник у жінки повинен бути хлопчик, у чоловіка – дівчинка. В іншому випадку, у них не буде влаштоване особисте життя.

- Родичі і близькі, які залишилися вдома, не повинні відкривати нікому двері, поки охрещена дитина не повернеться з батьками додому.

- Потрапити під дощ у день, коли відбувається обряд – до великої радості.

- Не можна подавати біля хрестильні.

- По закінченні обряду треба прямувати додому, нікуди не заходячи і не заїжджаючи, навіть якщо святкуватися подія буде не вдома.

- Якщо батюшка вибрав ім'я дитині, сперечатися з ним і вимагати його змінити, не можна.

- Свячена вода повинна сама обсохнути на обличчі дитини, обтирати не потрібно.

- Не рекомендується купувати дитині золотий хрестик.

Святкування хрещення дитини.

- Відзначати хрестини дитини прийнято в будинку, де він живе. Багато сучасних батьків воліють відзначити подію в ресторані, кафе. В цьому випадку потрібно замовляти окремий банкетний зал, де буде можливість дати дитині поспати, відпочити, адже це його свято, і він обов'язково повинен бути присутнім на ньому.

- Де б не відзначали свято, приміщення повинно бути оформлено в білих тонах з елементами золотистого кольору. Такі кольори символізують очищення, тепло, світло. Кімнату можна прикрасити плакатом з намальованим сонечком з вклеєною в центр фотографією винуватця торжества. На ньому можна зобразити янголят, церковні куполи, голубів. Фон плаката обов'язково повинен бути білим, а більша його частина повинна залишатися чистою. Під час урочистостей гості зможуть взяти маркер і написати малюкові свої побажання на ньому.

- На свято запрошуються близькі люди, а на столі в якості страв обов'язково повинна бути ватрушка (якщо хрестили хлопчика) або запіканка (якщо хрестили дівчинку). Невід'ємними стравами для такого столу є круп'яні, борошняні страви (крім млинців), а також м'ясо птиці. Не можна в день хрестин їсти за святковим столом страви зі свинини.

- За традицією, мама малюка повинна здивувати гостей власноруч приготованою стравою, невідомою (можливо, по сімейному старовинному рецепту, або по популярному рецепту, але зміненим або доповненим господинею).

- Щоб дитина був багатою, хресні повинні спробувати всі страви, які подані на стіл.
Прикмети на хрещення малюкаПрикмети на хрещення малюка

- У минулі часи для батька дитини готували спеціальну кашу – гірку, дуже солону, гостру. У сучасному святкуванні така традиція буде цілком доречною.

- Якщо на святі присутні діти, їм треба подавати солодкі частування. Хрестини здавна вважалися святом дітей, тому, чим більше дітвори буде присутньою під час застілля, тим краще. В якості розваги їм можна надати розмальовки, бажано на біблійну тематику. Коли діти будуть розходитися, потрібно дати їм і з собою якісь солодощі, щоб вони запам'ятали хрещення малюка.

- І дітям і дорослим можна піднести солодкі сюрпризи в хрестинних бонбоньєрках. Ця традиція сучасна, але отримати такі подарунки гостям завжди приємно. Виконані вони повинні бути у відповідному стилі – із зображенням ангелів, хрестиків, в м'яких тонах.

- Вживання спиртних напоїв під час святкування дозволяється церквою, але тільки в дуже обмежених кількостях. Бажано, щоб це було церковне вино. Особливу увагу потрібно приділити молитві. Гості разом з батьками і хрещеними повинні молитися за дитину, її здоров'я.