(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Підготовка хрестильного набору для хлопчика

Хрещення дитини - це не просто красивий і вражаючий церковний обряд. Він має особливу духовну цінність, оскільки знаменує друге народження людини, але вже в духовному відношенні. З моменту хрещення маленький чоловічок звільняється від первородного гріха і перед ним відкривається новий шлях. За православними канонами хрестити малюка слід якомога раніше, найкраще на сьомий або сороковий день після народження. Однак багато батьків вирішують провести церемонію дещо пізніше, щоб дитина підросла і зміцніла.

В такий урочистий день особливу увагу слід приділити хрестильному набору. Елементи, що входять в такий набір, можуть незначно варіюватися. Однак незмінною його частиною залишається хрестинна сорочка. Тоді як хрест є символом християнства, чиста сорочка говорить про те, що сталося перетворення звичайної людини у Христі.
Підготовка хрестильного набору для хлопчикаПідготовка хрестильного набору для хлопчика

З давніх-давен такі сорочки шилися вручну і були виключно білого кольору, що відображало духовну чистоту і незаплямованість перед обличчям Бога. Сьогодні допускається відступ від цього правила, і набір для хлопчика можна купити приглушених, пастельних кольорів, наприклад, блакитного або салатового відтінку. Яскраві, соковиті фарби або декоративні елементи на сліпуче-білому тлі будуть вибиватися із загальної картини і можуть зіпсувати загальне враження від наряду. На грудях сорочки зазвичай вишивається хрест.

Крім сорочки, набір для хрещення хлопчика зазвичай включає в себе пелюшку або рушник (крижма), яким дитина буде витерта після обмивання в купелі зі святою водою. Потім на дитину слід надіти чисту сорочку. Також в набір входить головний убір, який може являти собою звичайну шапочку, чепчик. Головне, щоб він гармоніював з рештою нарядом.

При виборі хрестильного набору слід віддати перевагу стовідсотково натуральним і екологічно чистим матеріалам. Хрестильна сорочка повинна бути зроблена з чистої бавовни, бути м'якою і приємною на дотик, щільною і не просвічуватися. Якщо всі нитки переплетені належним чином, то на сонці бавовна буде трохи блищати. Тканина не повинна викликати подразнення шкіри малюка, бути гіпоалергенною, щоб дитина відчувала себе комфортно.
Хрестильна сорочка для хлопчикаХрестильна сорочка для хлопчика

Також на одязі не повинно бути грубих швів, що викликають дискомфорт. Хрестильний набір повинен підходити малюкові за розміром. Він не повинен бути занадто тісним, так і надто великим.

Хрестильний набір для хлопчика слід зшити з тканини однієї фактури і виконати його в єдиному стилі. В якості декоративних елементів допускається використання вишивки або орнаментів слов'янської культури, однак вони не повинні перевантажувати наряд, щоб він не став надто химерним і яскравим. Хрещення є, перш за все, духовним таїнством, тому різні зовнішні надмірності тут виглядають недоречно і безглуздо. Однак надто скромне вбрання також не вітається, оскільки воно повинно відповідати атмосфері свята.
Таїнство хрещення хлопчикаТаїнство хрещення хлопчика

Значимість хрестильного набору складно переоцінити. Наші предки зберігали сорочку, яка використовувалася при хрещенні, як зіницю ока і приписували їй чудові властивості. Згідно з повір'ям сорочка для хрещення оберігала її господаря від всіляких нещасть і бід, надавала сил і допомагала вилікувати хвороби і нездужання.

Сьогодні хрестинний набір хлопчика також належить утримувати вдома протягом усього життя малюка. Однак зберігати його з рештою одягом не варто, оскільки з часом він покриється пилом і пожовтіє. Ідеальним варіантом у такому випадку стане бавовняний чохол, який збереже всі предмети в цілості й схоронності.