(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Обов'язки хрещеного батька під час і після Хрещення

Хрещений батько здатний зробити неоціненний внесок у духовному вихованню похресника/хрещениці, допомагаючи батькам прищеплювати дитині любов до Бога, пояснювати сенс богослужінь, навчати основам православної віри. Адже саме духовне наставництво – головне завдання восприємника.

Як підготуватися хрещеному до обряду Хрещення у православній церкві.

Не поспішайте відмовлятися від цієї почесної місії, якщо відчуваєте брак знань про християнство і церковні правила. У вас з'являється чудова можливість все виправити. Надихнувшись важливою роллю, ви зможете заповнити прогалини в знаннях з допомогою релігійної літератури, відвідувань храму, бесід зі священиком і стати прикладом чесноти і послуху Господу для свого хрещеного дитя.
Як підготуватися хрещеному до обряду ХрещенняЯк підготуватися хрещеному до обряду Хрещення

Саме з метою донесення до майбутніх восприємників їх значущості в житті хрещеників більшість храмів практикують обов'язкові бесіди для хресних батьків, які готуються на етапі підготовки до таїнства.

Як пройти співбесіду.

Кількість занять визначається рівнем восприємників. Після першої бесіди батюшка вирішує, скільки знадобиться занять.

Якщо майбутні хрещені батьки регулярно відвідують храм, сповідаються, причащаються, то можна обійтися однією-двома зустрічами. Якщо знань і розуміння недостатньо, то бесід може бути три-п'ять. В ході співбесіди восприемникам не тільки розповідають порядок проведення обряду і озвучують їх обов'язки. Священик доносить головний сенс прийняття християнської віри. Після першої зустрічі хрещеним дається завдання вивчити основні православні молитви (якщо вони таких не знають), а також почати вивчати текст Євангелія.

Піст, сповідь та причастя.

На етапі підготовки також необхідно за кілька днів до Таїнства відвідати храм, сповідатися і причаститися. Перед самим хрещенням належить дотримуватися триденний піст, який передбачає виключення з раціону продуктів тваринного походження. Крім того, необхідно утримуватися від розважальних заходів, інтимної близькості і лихослів'я. У день хрещення хрещеному, як і хресній, заборонено вживати їжу до закінчення обряду, оскільки іноді після Таїнства батюшка проводить причастя новохрещенного і восприємників.

Які молитви потрібно знати хрещеному?

Хрещеним обов'язково потрібно вивчити головну молитву обряду «Символ віри». Вона вимовляється відразу після слів відречення від диявола і поєднання з Христом. Восприємники повинні читати і розуміти сенс молитви, яка являє собою набір основних положень православної віри.

У перелік значущих молитов також входять: «Отче наш», «Богородице Діво, радуйся», «Царю Небесний».

Як одягтися хрещеному на хрестини.

На обряді Хрещення у хрещеного, як і хресної, повинен бути надітий освячений хрестик. Зовнішній вид передбачається скромний, не привертає підвищеної уваги. В спортивному одязі, шортах, майці входити в храм не рекомендується. У спекотний літній день краще вибирати легкі брюки і сорочку з коротким рукавом.
Як одягтися хрещеному на хрестиниЯк одягтися хрещеному на хрестини

Що необхідно придбати для Хрещення.

В обов'язки хрещеного батька входить купівля натільного хрестика і ланцюжка або гайтана до нього. Також йому необхідно придбати ікону Ангела Хоронителя та іменної ікони з образом святого, ім'ям якого названий хрещеник.

Хресному татові заздалегідь варто відвідати церкву, де буде проходити обряд, і уточнити моменти організації:
- чи можна проводити фотозйомку;
- буде хрещення масове чи індивідуальне, скільки триватиме;
- буде причастя в день Хрещення або потрібно буде причастити хрещеника через тиждень;
- що потрібно принести в храм крім хрестильного одягу, ікони і хрестика;
- коли можна освятити куплений хрестик.

Пожертвування на потреби храму також входить в обов'язки хрещеного батька. Розмір оплати за обряд можна дізнатися заздалегідь. Свічки купуються в день проведення Таїнства по числу запрошених гостей.

Функції і обов'язки хрещеного батька під час Таїнства.

Хресні батьки зрікаються диявола і поєднуються з Христом замість хрещеника, потім настає основний етап хрещення – це занурення в купіль, символізують смерть і відродження від води і Святого Духа.

При хрещенні хлопчика.

При хрещенні хлопчика від купелі хрещеника приймає хрещений батько. Разом з хрещеною, він витирає малюка хрестильным рушником і допомагає одягнути білу сорочку, колір якої означає чистоту душі. Дитину до року хрещений батько тримає на руках. Діти старше двох років можуть стояти попереду восприємника.

На хрещенні дівчинки.

Дівчинку від купелі приймає хрещена мама. Завдання хресного батька в цей час постійно перебувати поруч, допомагати роздягати/одягати дитину, вимовляти молитви.

Які обов'язки у хрещеного батька після хрещення.

Звертаючись до Бога в щоденній молитві, хресний повинен згадувати ім'я свого хрещеника і просити для нього здоров'я, благополуччя. При відвідуванні храму потрібно писати записки з ім'ям дитини, замовляти сорокоуст за здоров'я.
Які обов'язки у хрещеного батька після хрещення.Які обов'язки у хрещеного батька після хрещення.

Особливе значення хрещений батько має для хлопчика. Він повинен стати для нього прикладом мужності, благочестя, милосердя. Підрослого малюка дуже важливо брати з собою в церкву, привчати молитися, шанувати православні закони. Добре, коли саме хресний приведе дитину на першу сповідь і причащання. Відвідувати храм разом необхідно на великі церковні свята, а також на День Ангела, ставити свічки за здоров’я, вимовляти молитву небесному покровителю.

На Водохреще або протягом першого року життя хрещеному потрібно подарувати хрещенику дитячу Біблію, щоб у міру дорослішання дитина знайомилася з життям Христа. На день народження, День Ангела, Різдво та інші свята правильно буде купувати подарунки з духовним змістом.

Спілкування хрещеника/хрещениці з хресним татом не повинно перериватися протягом усього життя. Побудовані на довірі стосунки дозволять вже дорослій дитині звернутися до восприэмника за порадою чи підтримкою в складній життєвій ситуації. Хрещений, в свою чергу, повинен бути готовий прийти на допомогу своєму хрещеному синові або дочці.