(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Ім'я при хрещенні

Як відомо, при хрещенні дитині в більшості випадків дається зовсім інше ім'я, ніж те, яким його нарекли при народженні. Це робиться для того, щоб ніхто не зміг заподіяти йому зла, а нечисті сили не змогли заполонити його душу, адже він знаходиться під захистом Бога, який знає саме його православне хрещенське ім'я. Також це ім'я при обряді хрещення кажуть хрещеним батькам, які є духовними наставниками дитини.

Саме тому вибір імені для цього випадку – процес делікатний і дуже важливий. І дорослим, до нього потрібно поставитися з усією серйозністю.

Як дають ім'я при хрещенні?

Повний і детальний опис на це питання міститься в даній статті.

Ім'я при хрещенні.

Ім'я дається людині на восьмий день від народження. Але про цей факт знають далеко не всі, і часто молитва про нареченні читається священиком перед самим обрядом хрещення. Дитина нарікається, як правило, на честь певного святого, в день (період) святкування пам'яті якого народився.
Ім'я при хрещенніІм'я при хрещенні

Таким чином цей святий стає його заступником і просить за нього перед Всевишнім. Тому до вибору імені при хрещенні потрібно ставитися з усією відповідальністю, адже вибирається не просто наречення, а ангел-охоронець, який буде супроводжувати людину все його життя.

Церковні імена при хрещенні.

Чудовим джерелом вибору імен при хрещенні є церковний православний календар, який не втратив своєї актуальності і сьогодні. У сучасному списку імен святих більше тисячі наречений різного походження.

Багато з них досить застарілі і давно не використовуються, але останнім часом серед молодих батьків помічена особливість – називати свого малюка дуже рідкісним ім'ям. І якщо вони бажають зробити саме так, але Святці їм в цьому допоможуть краще, ніж хто-небудь інший.

Які імена дають при хрещенні?

У християнській культурі існує група імен, яка склалася історично. Імена цієї групи називають церковними, православними, або канонічними. Багато з цих імен можна зустріти в церковному календарі, де ще також вписані дати пам'яті православних святих.

При хрещенні кожному православному дають ім'я на честь певного святого. Але також є досить великий список імен, якому відповідають святі з подібним за значенням ім'ям, наприклад, Юрій – Георгій, Вікторія – Ніка. Якщо ж ім'я, яким нарекли людину, немає в святцях, і подібного йому теж не знайти, тоді ім'я дається зовсім інше, але близьке за звучанням і змістом.
Які імена дають при хрещенні?Які імена дають при хрещенні?

Православне ім'я дають в честь одного з святих. Він же протягом усього життя є покровителем, ангелом-охоронцем охрещеного. День святкування пам'яті святого стає іменинами цієї людини. Але святий не тільки дає людині своє ім'я та день іменин, він наділяє його якостями, властивими конкретно йому, а вони завжди добрі й сильні.

Іменем церковним потрібно називати себе при причасті або сповіді. Його ж необхідно називати у записках "Про Здоров'я" і "за Упокій".

Здавна ім'я перед хрестинами вибирали самі батьки, або ж зі священиком за Святцями – списком канонізованих святих, який складено точно по датах. В цьому календарі кожна дата є днем пам'яті певного святого, а іноді в один день імен може бути кілька. Тоді при виборі імені для дитини є різноманітність, і тут вже потрібно добре подумати, якому святому вручити його долю.

Також буває і навпаки – одному імені відповідає кілька дат, наприклад, Іван, Марія.
Як вибирають ім'я при хрещенніЯк вибирають ім'я при хрещенні

Особливу увагу потрібно звернути на день святкування іменин. Часто його не пам'ятають, не знають і просто не помічають, вважаючи, що головним є тільки День народження людини. Це далеко не так. Іменини дуже важливі, адже це – день пам'яті святого і, шануючи його саме в цей період, ви показуєте йому свою повагу і подяку, а він у відповідь – продовжує захищати вам у всіх життєвих справах.

Як вибирають ім'я при хрещенні?

- за всіма церковними канонами, ім'я дитині вибирають по Святцях на 8 день від дати народження дитини. Ім'я день пам'яті святого в цей день і є днем іменин;

- якщо ж підходящого імені не знайшлося зовсім в цей період, то дивляться дні пам'яті святих на сороковий день від народження малюка. Це допускається церквою, так як раніше дитину хрестили обов'язково на 40 день;

- також можна назвати дитя в честь святого, який особливо шанується в його родині. Це своєрідна сімейна традиція, і вона достатньо сильна і цілком прийнятна до сьогоднішнього дня.

Варто також уточнити, що в церковному календарі значно більше чоловічих імен. Тому при хрещенні дівчаткам часто дається ім'я святого-чоловіка, адже похідна його імені може бути і прекрасним жіночим варіантом.

Ім'я при хрещенні за датою народження.

Дата народження дитини дуже важлива при виборі церковного імені. До неї потрібно звертатися обов'язково, адже Місяцеслів (церковний календар) був складений, виходячи з писаних православних канонів.
Ім'я при хрещенні за датою народження.Ім'я при хрещенні за датою народження.

Дата, коли народилася людина – це не випадкове число, тому як Бог послав його на Землю саме в цей день, а значить, наділив певними якостями для виконання своєї місії. І в цей же день Всевишній дає йому покровителя, який буде невпинно стежити за ним, оберігати від усього гріховного і допомагати в усіх життєвих ситуаціях. І робити це він буде через його церковне ім'я, бо для нього наші земні імена не мають ніякої сили.

Церковні імена при хрещенні, список.

Існує величезна кількість імен, які можна давати при хрещенні. В основі своїй кожне з них відповідає даті (періоду) народження та дня пам'яті святого. Їх список досить великий, тому слід звернутися до Святців, але при цьому обов'язково враховувати:

- день (дату, період) народження;

- визначення святого (якщо кілька імен);

- при виборі імені для дівчинки – жіночий варіант чоловічого імені.

Друге ім'я при хрещенні дають тільки за умови, якщо в календарі цього імені немає, наприклад, Поліна – Аполлінарія. Днем іменин тоді буде той, який знаходиться ближче всього до святців. Про це батькам, як правило, розповідає священнослужитель.

Імена при хрещенні жіночі, в церковному календарі, знаходяться в набагато меншій кількості, тому ім'я дівчинки при хрещенні вибрати досить складно. Адже батькам часто хочеться, щоб воно було і красивим, і значущим. Тоді при виборі їм треба добре все обдумати і обговорити, тому що вказане ім'я стане символом для дитини і знаковим для його покровителя, а в його обличчі й для самого Господа.
Церковні імена при хрещенні, списокЦерковні імена при хрещенні, список

Пропонуємо церковні значення деяких жіночих імен, які сьогодні зустрічаються досить часто і викликають певні запитання у батьків під час обряду хрещення:

Аліса – ім'я при хрещенні Олександра і Єлизавета. Такі аналоги передбачені у церковному календарі. Зауважимо, що знову зустрічаємо похідні варіації від чоловічих.

Мирослава – ім'я при хрещенні Миропия або традиційне Марія. Обидва імені досить співзвучні з основним.

Світлана – при хрещенні цього імені в православ'ї відповідає ім'я Фотіна або ж Фотін’я. Бажано дівчинці з ім'ям Світлана дати саме такі імена. Ім'я Світлана з церковним при хрещенні – одне з небагатьох, яке має слов'янське походження. Походить від слова "світла" і є варіантом чоловічого імені Світлан.

Ярослава – при хрещенні варто вибирати якесь співзвучне з ним ім'я, так як такого немає в святцях. Часто вибір падає на ім'я, яке починається на ту саму букву. Таким ім'ям є Яздундокта. Якщо дане ім'я батькам здасться занадто складним, то можна вибрати інше, менш співзвучне, обов'язково перед цим порадившись зі священиком.

Аліна – ім'я при хрещенні Олена і Ангеліна, цілком співзвучні і часто використовувані в світі.

Мілана – ім'я при хрещенні Меланія і Марія. Обидва досить прості, красиві і православно значущі.

Аріна – ім'я при хрещенні Ірина і Аріадна. Прекрасні православні імена з давньою історією.

Діана – ім'я при хрещенні Ганна або Дарія. Чудові по співзвуччю і поєднанню.

Ім'я Вікторія – при хрещенні аналогом цього імені є Ніка і Віра. Перше має не просто схожі, а однакове значення з основним – "перемога". А друге говорить сама за себе.

Яке ім'я дають при хрещенні? Це дуже важливе питання для батьків, які хочуть віддати дитину під захист Господа. Церковне ім'я – це благодать, сила і характер, які впливають на все життя й формують долю людини. І цей вибір, як ніякий інший залежить від нас самих.