(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Коротко про Хрещення

Хрещення - перше з семи Таїнств Православної Церкви. Воно символізує духовне народження людини і є «перепусткою» в усі інші церковні Таїнства (Причастя, Сповідь, Соборування).

До Хрещення, як і до інших Таїнств, потрібно готуватися, незалежно від того, в якому віці людина прийняла рішення прийняти віру.

Якщо це сталося в дорослому віці, то попередньо з ним проводять бесіди. Священик пояснює сенс Хрещення, говорить про те, як надалі будувати своє життя і слідувати за Христом, дотримуючись Його заповідей.
Коротко про ХрещенняКоротко про Хрещення

Якщо ж хрещається немовля, то обов'язок допомагати батькам виховувати дитину православним християнином лягає на плечі хрещених батьків (хрещених батька і матері). Бесіди в даному випадку проводять з майбутніми хрещеними батьками, і треба дуже уважно до них поставитися. Під час таких зустрічей обов'язково пояснюють і чинонаслідування Хрещення, щоб хресні розуміли суть того, що відбувається.

Хрещеними батьками обов'язково потрібно знати основні християнські молитви: "Отче наш", "Богородице Діво, радуйся" і "Символ віри". Після триразового зречення від сатани і сповідання вірності ("поєднання") Христу під час Таїнства Хрещення, хресні повинні будуть прочитати цю молитву напам'ять. Вона значима для всіх православних, адже в ній зібрані догмати Православної Церкви, тому важливо не тільки вивчити її, але ще і зрозуміти її суть.
ХрещенняХрещення

При Хрещенні підлітків або, в православній термінології, отроків (діти від 7-14 років) чинонаслідування таке ж як у дорослих і немовлят. Правда, є свої невеликі особливості при підготовці до Таїнства, про яких розповість священик.

Після здійснення Таїнства Хрещення на хресних покладається обов'язок молитися за своїх хрещеників. Вони повинні навчити дитину першим молитвам, щоб вона уже сама могла таким чином спілкуватися з Богом.
Про Хрещення дитиниПро Хрещення дитини

Хрещені можуть подавати записочки на Божественну Літургію, замовляти молебні, Сорокоусти. Особливо це важливо в Дні народження, Хрещення, в День Ангела хрещеників. Звертатися до Бога за своїх хресних дітей можна і вдома під час ранкових і вечірніх читань молитви.

Брати участь у духовному житті свого хрещеника - основне завдання хресних, адже вони обіцяють Богу допомогти хрещенику пізнати Закон Божий і стати християнином. Ось чому потрібно обов'язково приводити хрещеників на Причастя, розповідати про основи християнського вчення і, звичайно, в першу чергу, своїм власним прикладом показувати, що значить жити за заповідями Христовим.