(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Коли хрестити дитину в 2018 році?

Питання про те, коли краще охрестити дитину в 2018 році, є швидше риторичним, так як не існує релігійних обмежень ні за віком, ні за датами. Важливіше знати сенс самого Таїнства, а також порядок його проведення, щоб рішення батьків було усвідомленим. Тоді обряд неодмінно принесе дитині благодать.

Хрестити дитину можна в будь-якому віці. При цьому необхідно пам'ятати, що до семирічного віку чада прийняття рішення – обов'язок батьків, а от з семи до чотирнадцяти років згоду на обряд повинні дати ще й діти. Підлітки ж старше чотирнадцяти років йдуть на Водохреще тільки за своїм бажанням, керуючись особистим світоглядом.
Коли хрестити дитину в 2018 роціКоли хрестити дитину в 2018 році

Православ'я не має заборон на Таїнство Хрещення навіть в періоди великих постів, воно не передбачає точних дат. Єдине, що слід враховувати: можливо, той храм, в який планується здійснити обряд, проводить його тільки по певних днях тижня, частіше всього – це кожна субота. Також варто пам'ятати, що у великі свята у батюшки може фізично не вистачити часу для таїнства. В такі дні завжди проходять служби, проводяться сповіді, у храм приходить багато людей, так що маленька дитина навряд чи стане почувати себе комфортно в таких умовах.

Коли краще хрестити дитину.

В якості ради при виборі дати обряду, можна запропонувати звернути увагу на старі слов'янські звичаї. Здавна було прийнято проводити хрещення на восьмий, а частіше на сороковий день від дати народження дитини. Ці дати мають особливе значення: на восьмий день завжди проводили наречення дитини, а число «сорок» є особливим в Православ'ї. Вважається, що лише через 40 днів матері можна заходить у храм, так як вона вже пройшла природне очищення після появи дитини на світ, а післяпологові виділення повністю припинилися.

Незважаючи на відсутність канонів, обмежують час проведення Таїнства, варто пам'ятати, що у дні посту саме свято доведеться зустрічати з відповідним пісним меню. Його перелік можна уточнити у батюшки, або скористатися допомогою всезнаючого Інтернету. Але, якщо раптом дитинка народжується хворим і слабеньким, доцільно здійснити обряд як можна швидше, щоб постаратися допомогти йому усіма силами. У такій ситуації охрестити немовля бажано відразу після народження, запросивши священика в лікарню. Надалі Таїнство легко можна повторити в стінах храму, коли малюк підросте.

Найсприятливіший час для хрещення дитини.

Що стосується найкращого часу для хрещення в наші дні, то вважається зручніше і сприятливо проводити обряд в перший тиждень після зустрічі Великодня. У 2018 році зустрічати його будуть восьмого квітня. Більшість людей прагне перечекати Великий піст і охрестити своїх малюків під Червону гірку. У 2018 році це свято припадає на п'ятнадцяте квітня, а тому більшість храмів будуть проводити обряд шістнадцятого числа.

Найкращими датами 2018 року для хрещення чад вважаються наступні.

Січень — 9, 11, 12, 20.
Лютий — 7, 9, 21, 27.
Березень — таїнство проводити не рекомендується.
Квітень — 4, 11, 18, 22, 28.
Травень — 1, 2, 6, 8, 10, 12, 16, 24.
Червень — 3, 8, 12, 18, 22, 24, 28.
Липень — 4, 7, 21, 29.
Серпень — 2, 4, 16, 22, 26, 28.
Вересень — 14, 16, 28.
Жовтень — 3, 9, 18.
Листопад — 2, 8, 12, 14, 16, 18.
Грудень — 24, 27.

Коли хрестити дитину в 2018 році, вирішувати тільки батькам. Церква не встановлює для таїнства строгих дат. Важливо тільки заздалегідь визначитися з храмом, дізнатися там можливі конкретні дні тижня для хрещення. Може трапитися і так, що в обрану батьками дату в божому домі заплановано відспівування, вінчання, хрещення іншої людини. Тому погоджувати день з панотцем обов'язково. При необхідності він обов'язково розповість, як правильно підготуватися до обряду, що для нього необхідно.
Самі сприятливі дні для Хрещення в 2018 роціСамі сприятливі дні для Хрещення в 2018 році

Перед хрещенням важливо пам'ятати про деякі нюанси.
- Рекомендується вибирати для обряду маленькі храми, в яких не буде багато народу, тоді малюк стане менше турбуватися.

- Не варто влаштовувати після хрещення величезні бенкети. Це — таїнство, а не привід зібрати всіх родичів і друзів за загальним столом, або влаштовувати розпивання спиртного.

- Якщо малюк плаче в процесі обряду, то хвилюватися не треба, це пророкує йому щастя і міцне здоров'я.

- Рекомендується хрестити дитину після процедури вінчання, але ніяк не після відспівування покійного.

- Хрестик з срібла, пелюшку і натільну сорочку для дитини повинна набувати хрещена мати.

- За таїнство необхідно зробити пожертвування храму, хоча більшість божих будинків не виставляє фіксовану плату за обряд.

- Хресних для дитини потрібно вибирати з особливою відповідальністю, так як чоловік і жінка в подальшому будуть нести відповідальність за духовний розвиток дитини.

- На таїнстві не можуть бути присутніми нехрещені родичі, а також люди іншої віри.

- Не можна примушувати дитину до обряду, так як це вибір робиться самостійно.

- Сорочку, в якій хрестили дитину, рекомендується надягати на нього під час сну.

Таким чином, в 2018 році хрещення малюка можна здійснювати в будь-який зручний день. Головне, заздалегідь поговорити з батюшкою, щоб уникнути непередбачених ситуацій. Правильно проведений обряд буде сприяти щастю дитини і його довголіття.

Важливі нюанси хрещення – робимо все правильно!

Вибираючи в 2018 році дату для проведення хрещення малюка, краще всього зупинитися на цифрах, які припадають саме на четвер. Також особливо сприятливими датами для такого великого таїнства вважається свято Хрещення. Існує думка, що під час посту організовувати хрещення не можна, однак насправді все відбувається інакше.
Хрестимо дитину в 2018 роціХрестимо дитину в 2018 році

Так як під час цього обряду відбувається прилучення маленького чоловічка до церкви, то її служителі не встановлюють обмежень в цьому питанні. Єдина причина, по якій батькам може бути відмовлено в проведенні хрещення у святкові дні – занадто велика завантаженість церкви, в якій проводяться численні служби.

Особливо важливий момент! Хрещена мама в процесі обряду хрещення повинна утримувати чайну ложку за пазухою. Далі ця ж ложка по черзі повинна потроху побути у кожного з родичів малюка (в який саме день – не має значення). Першим її бере мама, далі – батько, і тільки потім настає черга бабусь і дідусів. Як тільки дитина трохи підросте, то саме цю ложку потрібно використовувати для його годування. Такий ритуал допоможе йому їсти добре, швидко розвиватися, бути щасливим і здоровим.

Дотримуючи всі правила обряду хрещення можна буде наділити своє дорогоцінне чадо сильними ангелами-охоронцями.