(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Хрещення. Занурення в купелі

Після того, як священик помазав освяченим єлеєм немовля, яке хрестять, то його бере на свої руки хрещений батько або хрещена мати. Потім священнослужитель бере малюка і занурює його в купіль з освяченою водою. Цю дію він робить тричі і при цьому вимовляє спеціальну охрещувану формулу. Під час першого занурення батюшка каже: «Хрещається раб Божий (називає його ім'я) в ім'я Отця. Амінь ». Під час другого занурення: «І Сина. Амінь », а при третьому зануренні каже:« І Святого Духа. Амінь ». Після занурень на шию дитині священик одягає натільний хрест і малюка тримає на руках один з хрещених батьків.
Хрещення. Занурення в купеліХрещення. Занурення в купелі

Яке символічне значення занурення в хрещальну купіль і виходу з неї?

Занурення в воду служить образом смерті людини для гріховного життя, а вихід з купелі означає воскресіння для життя духовного, вічного, служить знаком духовного народження. Занурення в воду при Хрещенні називають спогребенієм Христу, а вихід з купелі називають совостанієм Спасителю, так як згадуються поховання і Воскресіння Христове.
Занурення в купеліЗанурення в купелі

Сенс Хрещення.

Коли був здійснений первородний гріх, то в свідомості людини відбулися певні зміни, внаслідок затьмарився образ і слава Божа в людині, була втрачена духовна природа. Однак завдяки Таїнству Хрещення Господь невидимим чином дає Свою благодать, яка здатна оновити і відновити цілісність людської природи і відновити вірну ієрархію між духом, душею і тілом, де духовне начало має переважати і керувати фізичним.

Дотримання посту після Хрещення.

Коли людина, що прийняла Хрещення досягає свідомого віку, то вона може очищати свою душу і тіло шляхом дотримання посту. У пісні дні потрібно не тільки утримуватися від вживання скоромної їжі, але і намагатися не розсіюватися своїми думками у справах і розвагах.
Занурення в купелі - символічне значенняЗанурення в купелі - символічне значення

Цей час має проводитися в вивченні Святого Письма, молитви, участі в богослужінні, Таїнствах Сповіді та Причастя, творінні добрих справ. Дуже важливо остерігатися впасти в такий гріховний стан як злість, відчай, зневіру, дратівливість, обжерливість, мрійливість, а особливо - гордість і звеличування. При дотриманні посту потрібно тримати у себе в розумі образ гордої молитви Фарисея, який виконував зовнішні постанови Закону, і смиренної молитви митаря, він кликав до Господа з покаянним криком про помилування і не наважувалися підняти свої очі до неба.