(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Хрещення новонароджених до 40 днів

Молоді батьки замислюються, коли краще хрестити маленьку дитину. Наприклад, за давніх часів було прийнято хрестити дітей в восьмиденному віці. Такий був державний закон. У наш час це традиційно роблять пізніше - на 40-й день.
Хрещення новонароджених до 40 днівХрещення новонароджених до 40 днів

Якщо хрещення відбувається раніше, для такого рішення є вагомі причини. Так роблять з тяжко хворими дітьми (серйозна родова травма або генетично обумовлені пороки розвитку), які ризикують померти в будь-який момент. У подібних випадках священики навіть приходять в реанімацію, щоб охрестити ослаблену дитину.
Таїнство ХрещенняТаїнство Хрещення

У ситуації зі здоровим малям слід враховувати: в післяпологовому періоді (до 40 днів) матері не можна ходити до церкви і брати участь в Таїнствах. Виходить, мама не зможе бути присутня на проведеній церемонії. Навіть самі батюшки саме з цієї причини радять дочекатися 40-го дня. Одночасно читається молитва розрішення над матір'ю, після чого жінка повертається до повноцінного церковного життя (може сповідатися і причащатися).
Коли хрестити дитинуКоли хрестити дитину

Якщо дитина хрещена раніше, сім'ї обов'язково доведеться знову прийти до церкви, цього разу вже з мамою, щоб над нею прочитали потрібну молитву. Але сучасній людині, як правило, завантаженій роботою, навряд чи з'явиться можливість виділити додатковий вільний день. До того ж багато батьків бояться, що новонароджений може застудитися. Організм дорослої людини швидко справляється із застудою, однак незміцнілий малюк ще зовсім не готовий до такого випробування. Таїнство має відбуватися на користь хрещаємому. Ось чому батьки і духовенство воліють відкласти обряд до 40-го дня.