(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Хрещення дівчинки

Хрещення є одним з основних таїнств у житті людини. Бувають такі випадки, коли цей обряд відбувається не тільки в дитинстві, але і в більш свідомому віці. В якому віці проводити хрещення – це лише рішення батьків.

Прийнято проводити цей ритуал на 40-й день після народження дитини. Це пов'язано з післяпологовим періодом і з тим, що в цей час сили жінки повинні бути цілком спрямовані на малюка. Жінка не може відвідувати храм без певної молитви, яку над нею повинен прочитати священик. Тільки після цього вона може приходити в храм.
Хрещення дівчинкиХрещення дівчинки

Вважається, що маленькі дітки ведуть себе більш спокійно на хрещенні. Старші діти можуть злякатися. Основним у цьому процесі є правильність і усвідомленість у виборі хресних батьків. До цього процесу потрібно підходити з усією серйозністю і відповідальністю.

Хрестини дівчинки: правила і прикмети.


Хто може бути хрещеними батьками дівчинки?

- Вони повинні бути православними християнами.

- Вагітним і незаміжнім жінкам дозволено бути хрещеними.

- Повинні бути воцерковленими і водити хрещеника або хрещеницю в церкву.

Хто не може бути хрещеними батьками?

- Подружжя або наречений і наречена, так як подружні стосунки заборонені між людей, які в духовному спорідненні.

- Неповнолітні, які не досягли 14 річного віку.

- Нехрещені.

- Мати та батько дитини.

- Люди з психологічними проблемами.

- Ченці і черниці.

- Люди іншої віри.

- Аморальні люди.

Отже, коли питання з датою вирішено, вибрано місце, де буде відбуватися обряд і підібрані хресні, багато звертають увагу на прикмети на хрестинах. Обряд хрещення дівчинки в основному не особливо відрізняється від хрестин хлопчика, але все ж має деякі відмінності.

Прийнято вважати, що сам обряд несе в собі певну енергетичну силу і здатний впливати на стан дитини.

Ось деякі правила і прикмети:

- Не потрібно витирати хрестильницю воду з лиця.

- Хороша прикмета тоді, коли дитина плаче під час хрестин.

- Після обряду малюк стане більш спокійним.

- Хрестильний наряд повинен бути білим. На ньому не повинно бути червоного кольору.

- Хрещена мати повинна подарувати крижму, а батько – хрестик.

- Малюка потрібно хрестити в шапочці і носити потім ще 12 тижнів.

- Якщо дитина кричить під час хрещення – з нього виходять злі духи.

- Для легкого життя хрещеника прийнято під час обряду ставити на вікно воду в чашці.

- Вважається доброю прикметою, якщо хрестини пройдуть відразу після вінчання.

- Якщо перед хрестинами дзвонять дзвони, то це принесе щастя.

Вибір ім’я для дитини.

Також під час хрещення дитини вибирають ім'я, яке співзвучне з тим, яким нарекли батьки. Вважається, що його не можна нікому говорити, так як воно захищає дитину від псування і пристріту. У храмі священик може запропонувати Вам на вибір імена для хрещення дівчинки.
Правила хрещення дівчинкиПравила хрещення дівчинки

За православним традиціям новонародженого називають на честь святого, чия пам'ять святкується в день появи дитини на світло або в день наречення імені. Найчастіше це був восьмий день. В основному дні пам'яті святих написані за старим стилем і для того, щоб зрозуміти який святий, необхідно додавати до дати 13. Саме з цим іменем потрібно звертатися до свого святого для заступництва перед Господом.

Правила хрестин дівчинки.

Згідно з правилами до обряду хрещення необхідно підходити відповідально.

Для дівчинки вважається головним прийменником – хрещена мати.

- Приїжджати необхідно раніше. Як тільки священик скаже про початок обряду, хрещений повинен занести дівчинку в церкву.

- Далі дитину помазують єлеєм, а потім занурюють у купіль.

- Після цього одягають в хрестильний одяг і накладають хрест.

- Потім дівчинку підносять притулиться до ікони Божої Матері.

- Обов'язки хрещеної матері при хрещенні дівчинки полягають у тому, щоб читати молитви: «Отче наш», «Символ віри».

- Також священнослужитель передасть дитину в руки після хресної купелі.

- Хрещена мама повинна мати досвід спілкування з дитиною, знати як її переодягнути і заспокоїти, якщо вона буде плакати.

- Не буде зайвим прийти на співбесіду зі священиком перед хрестинами. Також вона повинна допомагати батькам дитини в підготовці та проведенні хрестин.

Що купує хрещений батько для дівчинки?

Основне правило для хресного – купівля хрестика для обряду. Також матеріальна допомога в оплаті обряду. В основному прийнято купувати срібний хрестик, так як золото вважається гріховним металом. Ланцюжок можна не купувати, а обмежитись стрічкою. А вже пізніше вибрати і купити її.
Прикмети хрещення дівчинкиПрикмети хрещення дівчинки

При виборі хрестика необхідно звернути увагу на те, щоб краї були заокруглені. Гострі кути можуть поранити дитину. Купувати його можна як в церкві, так і у магазині. Необхідно пам'ятати, що церковні хрестики вже освячені, а магазинні – необхідно освятити до початку обряду. Хрещеним може також запропонувати матеріальну допомогу при організації застілля після таїнства.

Що купує хрещена мати для дівчинки?

Для хрещеної основним є покупка крижми, крестильного набору. Крижма - це шматок білої тканини, в яку приймають дитину після купелі. В нинішній час це може бути білий рушник з хрестом. Часто на крижмі вишивають дату та ім'я дитини. Також хрещена купує хрестильний набір. Бажано у виборі сукні та інших предметів одягу для похресниці порадитися з мамою дівчинки.

В основному даний набір складається з красивого хрестильної сукні чи сорочки, мереживної шапочки, пінеток. Може також бути слинявчик, колготки або інші аксесуари. Матеріал, з якого виконаний комплект, повинен залежати від пори року, коли відбувається обряд хрестин і віку дитини.

Також вважається доброю прикметою, якщо ці речі будуть білого або світлого кольору і зроблені руками хрещеної. Необхідно пам'ятати про те, що крижма і хрестильний набір повинні залишатися в будинку і нікому не передаватися. Крижма не преться рік після хрещення. Також якщо дитина хворіє, то її загортають у неї і вона швидше одужує.

Також можна купити в подарунок хрещениці ікону з іменем святої, яке носить хрещениця. Також головним правилом є знання молитов, необхідних для обряду. Якщо Ви не знаєте напам'ять текст молитви «Символ Віри», то приготуйте аркуш з текстом і візьміть його з собою в храм.

Що потрібно для хрещення дівчаток?

Традиційно для проведення обряду хрещення необхідно мати: хрестик, крижму, хрестильну сукню. Всі ці атрибути повинні купити хресні батьки.

Що дарують хресні дівчинці?

Вибір подарунка повинен бути не раптовий. Добре буде, якщо він буде поєднувати практичність і особливість. Адже Таїнство Хрещення - особливе свято і тому подарунок повинен бути особливим. Можна купити ланцюжок до хрестику, книги для малятка, іменний фотоальбом, комплект постільної білизни.

Якщо дозволяє матеріальний стан, то можна замовити фото або відео-зйомку. Батькам хрещениці це буде приємно і пам'ять залишиться на тривалий час. Хорошим подарунком може стати торт. Він буде смачним висновком урочистості. Крім цього можна вибрати засоби гігієни для малятка.
Як правильно хрестити дівчинкуЯк правильно хрестити дівчинку

Подарунок може бути як «на виріст», так і тим, яким маля буде користуватися найближчим часом. Ікону на хрестини дівчинці в основному купує хрещена. Це може бути ікона з ликом святого покровителя. Але крім цієї ікони можна піднести і таких святих як: ікона Ксенії Петербурзької, Богородиці, Матрони Московської, Миколи Чудотворця. Буде особливо приємно, якщо хрещена мама вишиє цей образ хрестиком або бісером. Вона буде гарною пам'яттю для Вашої хрещениці.

Необхідно пам'ятати про те, що цей обряд дуже відповідальний і серйозний в житті маленької дитини. Вибір хрещених батьків повинен бути добре обдуманий. Хрещених батьків після хрестин поміняти не можна.

Важливим є і те, що після хрестин потрібно ходити в храм і водити з собою дитину. Також необхідно причащати його по можливості, молитися. І тоді всі Ваші молитви будуть почуті.