(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Хрещення дорослої людини

Існує величезна кількість статей, написаних на тематику хрещення немовлят, які існують традиції і про те, як правильно має проходити це таїнство. Однак варто зазначити, що ніхто не розглядав такий варіант як обряд хрещення дорослого, адже саме тоді людина робить дуже серйозний крок, не слідуючи модним тенденціям, а замість цього дотримуючись своїх переконань роблячи тим самим обдумано.
Обряд хрещення дорослої людини.Обряд хрещення дорослої людини.

У цій статті ви зможете ознайомитися з тим, як відбувається хрещення дорослої людини, які існують правила, що потрібно для його проведення, яким чином проводять цю церемонію і багато іншого.

Обряд хрещення дорослої людини.

Давайте ж розберемося що таке хрещення. Ця церемонія являє собою якесь таїнство, де переконана людина з закликом, зверненим до Господа, Сину і Святому Духу здійснює триразове занурення тіла у воду, при цьому він свого роду вмирає для тілесного і гріховного життя, щоб духовно народитися від Святого Духа.

Таїнство хрещення дорослого передбачає позбавлення від первородного гріха, тобто гріховного вчинку своїх прабатьків, які наділили його при народженні.

Сам же православний звичай можна проводити над людиною, тільки один раз, що співвідносно з народженням, адже на світ людина з'являється лише раз.

Однак такий обряд вкрай не доречний у тому випадку, коли людина за рахунок нього намагається відшукати якісь земні блага, знайти успішність, хоче вирішити сімейні негаразди. Тому одним з найбільш значущих умов для звершення таїнства є незламне бажання прожити своє життя згідно з християнськими звичаями.

Після того, як людина зробить обряд, він повинен почати жити повноцінним життям православно, тобто навчитися духовному життю, пізнати богослужіння, читати молебінь і регулярно відвідувати церкву. У разі, якщо цього так і не трапитися, то таїнство просто втратить увесь сенс.
Хрещення дорослої людини: правила і деякі звичаї.Хрещення дорослої людини: правила і деякі звичаї.

До подібного роду процесії обов'язково необхідно готуватися, згадати про всі свої гріхи, згубні звички, неправоту, а також варто вивчити напам'ять текст молитви «Отче наш» і висповідатися перед хрещенням у священнослужителя.

Хрещення дорослої людини: правила і деякі звичаї.

Подібного роду процесія доступна абсолютно для кожної людини, різного віку і в будь-який зручний для нього день.

З цього випливає, що проводити обряд хрещення над віруючим можливо, коли завгодно, хоч починаючи від першого подиху при народженні і до самої кончини.

Однак необхідно пам'ятати, що в кожній церкві таїнство може відбуватися по-різному і може також встановлюватися певний порядок його проведення, який буде в значній мірі залежати від виниклих обставин, церковного розпорядку і можливостей.

Виходячи з чого краще всього заздалегідь дізнатися про те, як буде проходити обряд в соборі який ви обрали.

Що потрібно для хрещення дорослого?

Головною підставою для проведення таїнства для зрілої людини є присутність у нього Православної християнської віри - щирої і чистої, що виходить від усієї душі. Метою ж хрещення стає єднання з Господом. Саме тому ті, хто приходять до купелі Хрещення, повинні вирішити самі для себе, чи потрібно це їм і наскільки вони готові до прийняття віри.

Хрещення дорослої людини: що потрібно для обряду чоловікам і жінкам?

Зріла людина, яка хоче пройти обряд хрещення в першу чергу повинна мати віру у Всевишнього, а також ознайомитися і розділяти православні віровчення, наведені в Євангеліє.

Перед тим, як приступити до таїнства, слід пройти через особливу підготовку іменована як катехізація, яка складається, як правило, з декількох бесід зі священнослужителем, де людина зможе почути про обов'язки християнина, православному віровченні, а сам, хто прийшов, зможе отримати відповіді на всі виниклі питання. І тільки після чого можна приступати до обряду.
Що потрібно для хрещення дорослого?Що потрібно для хрещення дорослого?

Що стосується самого хрещення, то тут людині обов'язково знадобиться хрестильна сорочка, відкриті тапочки, хрестик, але також можуть стати в нагоді і рушники. Однак при цьому точний перелік необхідних речей краще всього дізнатися в церкві, де збираєте проводити таїнство.

Хрещення дорослих жінок і які його особливості слід знати.

Представницям чудової статі необхідно враховувати, що мокра тканина під час церемонії цілком може просвічувати, щоб уникнути незручних ситуацій, під низ рекомендується одягнути звичайний купальник, а також можна взяти з собою змінну білизну.

Не забувайте, що практично протягом усього обряду повинні бути голі щиколотки.

Щодо хрестика, то тут немає якихось особливих рекомендацій, цілком може підійти звичайний хрестик, який вільно продається в церковних лавках в самому храмі. Нічого страшного, якщо ви придбали натільний хрестик, десь в іншому місці, так як батюшка зможе його освятити прямо під час проведення обряду.

Головне, що необхідно запам'ятати, так це те, що ні в якому разі не можна купувати золотий хрестик. Золото в православній релігії вважається гріховним металом і краще всього віддати перевагу сріблу.

Також важливо перед початком таїнства купити одну або кілька свічок (тим, хто вас супроводжує).

Хрещення дорослого: правила і як відбувається таїнство.

- Першим етапом священнодійства є наречення імені людини, завдяки яким він отримує свого Святого, він виступає в ролі небесного покровителя, чиє ім'я йому було обрано.

- Наступний етап виконується в знак благословення і захисту шляхом покладання рук священнослужителя, причому вона уособлює собою Божу руку, а сам Господь з моменту проведення таїнства почне надавати не тільки заступництво, але також і візьме під свій особливий захист.

- Після чого вимовляється молебінь, де від Храму в особі слугою Господа забороняється нечистим духам і дияволу, страшним і могутнім ім'ям Всевишнього влаштовувати підступи новохрещеному, а також допомагає прогнати їх геть.

- Відразу після того, як вся нечисть буде вигнана, ім'ям Господа настає час, коли сам віруючий повинен відректися від неї.

- Перед хрещенням дорослого спочатку треба освятити єлей і воду, а після священнослужитель приступає до помазування води єлеєм і тільки потім охрещуваного. Потім людина тричі занурюється в освячену воду з проголошенням молебельных промов від священика.
Хрещення дорослого: правила і як відбувається таїнство.Хрещення дорослого: правила і як відбувається таїнство.

У момент вимови молитви віруючий освітлюється благодаттю від Святого Духа, завдяки якій всі його як духовне, так і фізичне єство зміниться, тобто сама людина свого роду пройде етап переродження, але вже в іншій якості. Як раз таки, тому цей звичай і отримав назву «друге народження», адже всі ті гріховності, які були у православного повністю прощаються Всевишнім. До нього приставляють свого роду наставника, здатного оберігати людську душу, він стане для віруючого Ангелом-Хранителем.

Не забувайте, що отриману під час таїнства благодать православний буде нести в собі протягом всього життя, витрачаючи її дурними і непотрібними вчинками або навпаки примножуючи праведними діяннями.