(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Допустима кількість хрещених батьків

У сучасній церковній практиці існує кілька традицій, що стосуються кількості хрещених батьків у одного хрещеника. Мінімальна кількість - це один хресний батько. При Хрещенні хлопчика обов'язково, щоб у нього був хрещений тато, а при Хрещенні дівчинки повинна бути хрещена мати.

По традиції прийнято, щоб було два хресних батьків: хрещена мама і хрещений батько. Відповідальність за виховання дитини, його церковне життя несуть обидва хресних батьків. Вони повинні допомагати кровним батькам дитини в міру своїх сил. Особливо це стосується духовного життя дитини. Буває так, що мамі складно дістатися до Церкви і причастити малюка. Треба, щоб турботу про це взяли на себе хресні батьки.
Допустима кількість хрещених батьківДопустима кількість хрещених батьків

На Україні є місцеві традиції, де хресних батьків у однієї дитини до десяти і більше пар. Кровні батьки дитини хочуть вибрати в хресні якомога більшу кількість людей, щоб вони допомагали виховувати дитину, молилися за нього, дарували подарунки.

Крім хресних батьків є звичай вибирати хресних бабусь і дідусів. Вони теж моляться за малюка і допомагають батькам.

Між хрещеними існує духовна спорідненість, також як і між хрещеником і його хрещеними батьками. За вченням Православної Церкви хрещеників і їх хресним можна вступати в шлюб між собою. Є в історії знаменитий випадок, який свідчить про велику мудрість святої княгині Ольги, бабусі святого рівноапостольного князя Володимира.
Скільки можна мати хрещених батьківСкільки можна мати хрещених батьків

Вона відправилася до Візантії, щоб прийняти святе Хрещення. Візантійський цар був так вражений її красою, що запропонував їй стати його дружиною. Мудра Ольга відповіла на його пропозицію: «Як я можу стати твоєю дружиною, якщо я ще не християнка? Охрести мене, тоді я зможу це зробити ». Цар наказав хрестити княгиню Ольгу і став її хрещеним.

Потім знову повторив свою пропозицію. Ольга сказала: «Як я можу стати дружиною свого хрещеного батька ?! Це не благословляється Православною Церквою. Цар, осоромлений її мудрістю, змушений був відпустити Ольгу на батьківщину.
Скільки вибрати хрещених батьків для дитини?Скільки вибрати хрещених батьків для дитини?

Також при виборі хресних батьків потрібно звернути увагу на те, щоб вони не могли в перспективі захотіти між собою одружитися. Для Хрещення дитини краще вибирати хресних батьків з людей, вже одружених (але не між собою!).

А кількість хрещених батьків краще, щоб збігалося з кількістю кровних батьків. Так простіше і для дорослих, і для дитини.