(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чому хрестильний одяг білого кольору?

Білий колір в православній християнській традиції має дуже важливе значення. Це колір - чистоти і невинності. Хрещаєма людина, незалежно від того в якому віці приймає Таїнство, як би починає нове життя у Христі. Тому світлий хрестильний одяг символізує «новий одяг душі» - саме так вона виглядає перед Богом: білою, незаплямованою гріхами.

Недарма під час Таїнства Хрещення священик вимовляє молитву: «Облачается раб Божий (имя рек) в ризу правды, во имя Отца, и Сына, и Святаго духа. Аминь ". А далі співається тропар:" Ризу мне подаждь светлу, одеяйся светом яко ризою, многомилостиве Христе Боже наш ". З точки зору богослов'я - одягання в «ризу світлу », перш за все, означає: обдарування людині можливості повернутися до тієї цілісності і невинності, якими він призначений володіти в раю.
Крестильная накидка с капюшоном - купить УкраинаКрестильная накидка с капюшоном - купить Украина

Тому всі предмети хрестильного одягу (сорочка, плаття, чепчик, крижма і т.д.) шиються з тканини білого кольору, щоб зберегти багатовікову традицію.

Хрестильна сорочка обов'язковий предмет для Хрещення. Її одягають на хрещаємого відразу після прийняття Таїнства у святій купелі. Вона може бути довгою або короткою (але закривати коліна), з вишивкою або без - це вже справа переваг батьків малюка або самого хрещаємого.

Найчастіше для дівчаток купують хрестильні сукні з натуральних тканин: льону або бавовни з мереживною обробкою. Малюкам за погодженням з батюшкою можна принести білу хрестинну сорочечку.
Длинная крестильная рубашка унисекс - купить УкраинаДлинная крестильная рубашка унисекс - купить Украина

Для дівчаток, не залежно від віку, буде потрібно головний убір: косиночка, чепчик або пов'язка. Для маленьких хлопчиків - чепчики не забороняються під час Хрещення, якщо в храмі холодно.

Крижми - це біла мереживна пелюшка або рушник, в які приймають малюка після купелі.

За традицією всі хрестильні речі зберігаються. Їх не благословляється прати і раніше вважалося, що їх не можна використовувати в повсякденному житті.
Крыжма - купить в УкраинеКрыжма - купить в Украине

Зазвичай після Хрещення хрестильні приналежності сушили і прибирали. Зараз все частіше від батюшок ми чуємо рекомендацію використовувати речі після Хрещення в побуті, зазвичай мова йде про хрестильний рушник, тому що з сорочки дитина швидко виростає.

Для зберігання хрестильного одягу ми пропонуємо лляні мішечки з вишивкою імені і дати Хрещення.