(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чому дарують срібну ложку на хрестини

Немовляті на перший зуб, який прорізався, здавна було прийнято дарувати срібну ложку. Згідно з традицією, нею стукали по зубку, щоб дитина росла здоровою і щасливою, а інші зуби прорізувалися безболісно. Купувати ложечку випадало тому, хто першим помітив зуб у малюка. Пізніше срібну ложечку почали дарувати хресні на хрестини дитини, як цінний пам'ятний сувенір. Сьогодні дана традиція збереглася в тому і іншому варіанті.

Чому дарують срібну ложку на перший зуб або Хрещення?

За часів Стародавньої Русі підносити ложку зі срібла могли тільки восприємники, яким було довірено духовне виховання малюка. Після Хрещення її клали в ліжечко дитини в якості оберегу від пристріту, змови. Також вірили, що благородний метал притягне до малюка удачу, багатство і процвітання. І хоча сьогодні це вважається забобоном і ніяк не пов'язано з Хрещенням, багато хто як і раніше вірять в прикмети.
Чому дарують срібну ложку на хрестиниЧому дарують срібну ложку на хрестини

Хресні і в наш час дарують срібну ложечку хрещеникам, адже вона може стати не просто цінним сувеніром, передаватися з покоління в покоління, як сімейна реліквія, а і потрібним предметом в побуті.

Хто дарує срібну ложечку на перший зубок немовляті?

Сьогодні срібну ложку можуть дарувати не тільки хресні, також бабусі, дідусі, рідні та близькі друзі сім'ї, запрошені на хрестини. Такий подарунок, на відміну від іграшок та одягу, відрізняється практичністю, довговічністю, служить приємним нагадуванням про світлу подію. Крім того, срібну ложку можна зробити іменною або нанести гравіювання з молитвою/побажанням.

Найчастіше срібну ложку зберігають на пам'ять, разом з іншими сімейними реліквіями, тому краще подарувати на хрестини виріб з православною символікою, а на перший зубок добре підійде модель з кольоровими малюнками, ім'ям, з гравіюванням метрик дитини (зріст, вага і час народження) або з написом «На перший зубок».

Рекомендації щодо вибору срібної ложки для дітей.

Асортимент срібних ложок досить різноманітний. Можна купити невелику за розміром і вагою, чисто сувенірний виріб. Такі моделі йдуть зазвичай не більше 10 см завдовжки і близько 5 г за вагою. Ложечка зберігається як символ духовного зв'язку хрещеника з хрещеником або як нагадування про Таїнство (якщо подарована ким-небудь іншим).
Рекомендації щодо вибору срібної ложки для дітейРекомендації щодо вибору срібної ложки для дітей

Кавова срібна ложка буде в нагоді новонародженому в якості першого столового приладу – з неї мама зможе почати підгодовувати малюка. Розмір таких ложечок 11-13 см, середня вага-15 г.

Чайна - ложка, з якої малюк зможе їсти самостійно. Це вироби розміром 13-15 см і вагою 25-30 р. Така ложка зручно лягає в ручку дитини і дозволяє набирати за один раз потрібну кількість їжі.

Визначившись з розміром, необхідно звернути увагу на якість виконання. Дитячі срібні ложки повинні бути добре відполірованими, не мати гострих кромок і високо виступаючих декоративних деталей. Оптимальний варіант для зручного використання – модель з широкою плоскою ручкою.

Добре, якщо срібна ложка буде мати сертифікат відповідності.

Срібна ложка для дівчинки.

Дівчинці можна купити в подарунок виріб з ажурними переплетеннями, квіточками, метеликами, бантиками, янголятами. Це можуть бути ложки зі срібла або додатково декоровані позолотою, кольоровою емаллю, камінням. Православні срібні ложечки для дівчинки випускаються з різної форми хрестиками, виноградною лозою, Ангелом-Хранителем, образом Богородиці.
Срібна ложка на ХрещенняСрібна ложка на Хрещення

Ложка зі срібла для хлопчика.

Хлопчикам в подарунок можна вибрати моделі із зображенням ведмедиків, зірок, янголят, зірочок. На хрестини підійдуть ложечки з хрестами, образами святих, рослинними орнаментами, церковним дзвонами і каплицями. Як і для дівчаток, випускаються стримані, чисто срібні моделі і більш яскраві по дизайну – з кольоровою, чорною емаллю, камінням.

Традиції та прикмети.

У наших предків з появою першого зуба у немовляти були пов'язані особливі прикмети.

- Раннє прорізування означало, що скоро в сім'ї з'явиться ще одна дитина.

- Пізніше - обіцяло, що малюк виростить талановитою людиною.

- Затяжний і болючий процес появи пророкував примхливість характеру в майбутньому.

Перевіряти, чи почав прорізуватися зуб, прийнято було постукуванням по яснах ложкою, найчастіше, срібною.

Чим корисні срібні ложечки для новонароджених?

Вважається, що ложечка для першого прикорму малюка повинна бути зі срібла. Це пов'язано з бактерицидними властивостями металу – на його поверхні більшість мікробів і патогенних штамів, що викликають кишкові розлади, гине. Срібло в 5 разів ефективніше знезаражує воду, ніж хлор і вапно. Особливо корисно пити таку воду в період простудних захворювань, так як іони срібла, потрапляючи в організм, нейтралізують і виводять токсини, покращують обмін речовин, зміцнюючи імунітет.
Чим корисні срібні ложечки для новонароджених?Чим корисні срібні ложечки для новонароджених?

Годувати дитину з срібної ложки безпечно – метал не тільки насичує їжу корисними іонами, але і знищує бактерії в порожнині рота малюка.

Правильний догляд за срібною ложкою.

При використанні дитячої срібної ложки в побуті на її поверхні з часом утворюється темний наліт. Прибирають його за допомогою спеціального розчину або серветок, які продаються в ювелірних салонах. Але часте застосування миючого засобу може пошкодити верхній захисний шар лаку, тому краще виріб просто натирати ганчірочкою і берегти від виникнення подряпин, агресивного впливу ліків, соків.

Для миття срібних приладів не можна використовувати миючий з абразивними частинками, а також проводити очищення в посудомийній машині.

Не потрібно зберігати срібну ложку разом з нержавіючими столовими приладами. Сталь твердіше срібла, тому провокує появу на виробі подряпин і потертостей. Срібні прилади рекомендовано тримати в спеціальній коробці на м'якій підкладці, попередньо їх ретельно вимивши і висушивши.