(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чи потрібно освячувати натільний хрестик до Хрещення

При Хрещенні на дорослого чи дитину надівається натільний хрест, який тепер можна і потрібно буде носити постійно. Тут варто сказати, що хрестик не модна прикраса або данина традиції, а нагадування людині про його приналежність до Церкви. Цей атрибут, як правило, купують перед самим Хрещенням разом з хрестильним одягом.

Традиційно його дарує хрещений, але можуть купити і самі батьки. Найчастіше купуються хрестики з золота або срібла, хоча можна обійтися і простим алюмінієвим.
Чи потрібно освячувати натільний хрестик до ХрещенняЧи потрібно освячувати натільний хрестик до Хрещення

Важливо, щоб хрестик був освячений. Якщо батьки і хресні (сам дорослий охрещуваний) купують його безпосередньо в храмі, турбуватися про це не потрібно - вся продукція з церковної лавки вже освячена. Якщо ж виріб куплено в магазині ювелірного заводу і на бирці немає інформації, що хрестик освячений, до Таїнства потрібно підійти до священика і попросити освятити набутий хрестик.
Освячення хрестикаОсвячення хрестика

Після ранкової літургії в храмі здійснюється водосвятний молебень, на якому є можливість освятити хрестик або образок. Люди з щільним робочим графіком можуть навіть просто залишити його в храмі, пояснивши ситуацію свічниці, а ввечері або на наступний день забрати, однак якщо вдалося викроїти вільний час, то варто залишитися на службу.

Звичайно, можна освятити виріб і безпосередньо в день Хрещення, але слід завчасно попередити батюшку, щоб не довелося переривати Таїнство. Освячення хрестика - швидка процедура, оскільки займає близько 5 хвилин. Сім'я і восприємники повинні пам'ятати, що священикам часто доводиться хрестити відразу кількох людей одночасно, тому питання з освяченням хреста слід вирішити заздалегідь.
Натільний хрестикНатільний хрестик

Не забудьте приготувати мотузочку або ланцюжок для хрестика, вона обов'язково знадобиться при Хрещенні. Довжина мотузочки повинна бути такою, щоб батюшка міг надіти хрестик через голову.