(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чи можуть батьки бути хрещеними?

Чи можуть батьки бути хрещеними або все-таки ні?

На сьогодні питання про хрещення стоїть на першому місці. Хрещеними вибираються воцерковлені люди, а от чи можуть батьки бути хрещеними - це питання для багатьох на сьогодні залишається найактуальнішим.

У минулі часи до обряду хрещення допуск мали в основному дорослі люди, які свідомо підійшли до нового витка свого життя. Під час Таїнства хрещення відбувалося духовне переродження своєї душі і тіла. Дітей не хрестили, так як їх свідомість була недоступною для Бога. Сам же ритуал означав обмивання дорослої людини від скоєних ним раніше гріхів, і прийняття благодаті Святого Духа вже в чистому і оновленому вигляді. В якійсь мірі це означало "смерть" людини у фізичному житті, але заново відбувалося народження в духовному образі людини.
Чи можуть батьки бути хрещеними?Чи можуть батьки бути хрещеними?

Багато людей раніше вважали, що це переродження було можливим лише після справжньої смерті, і підходили до купелі лише в глибокій старості. Похилий вік є таким собі показником. Але через деякий час Церква вирішила обряд переродження наблизити до народження людини. На сьогодні це таїнство стало проводитися в дитинстві за згодою батьків. Тоді ж і постало питання про те: чи можуть батьки бути хрещеними?

Хрещені в життя свого хрещеника грають серйозну роль.

Крім того, що вони повинні будуть виховувати свого приймача духовно і бути йому прикладом для наслідування, вони також, в разі неможливості дотримання зобов'язань по вихованню дитини кровними батьками, повинні будуть прийняти на себе їх відповідальність і обов'язки. І саме тому не можуть батьки бути хрещеними своїм дітям.
Хрещені в життя свого хрещеника грають серйозну рольХрещені в життя свого хрещеника грають серйозну роль

Чи можуть батьки бути хрещеними?

Сприйменником може стати тільки та людина, якій кровні батьки цілком можуть довірити свою дитину. Тобто він вже зміг довести своїми справами і вчинками, що дійсно гідний стати хрещеним малюкові. Любов до дитини з боку майбутнього хрещеного є основним критерієм при виборі восприємника, так як саме любов є основою заповідей Закону Божого. А ось батьки дитини не можуть бути хрещеними або хрещеними.

Хрещені повинні бути воцерковленими людьми, якщо обрані такими не є, то можна запросити їх в храм для бесід з батюшкою, звичайно, за їх бажанням. Головними цілями таких зустрічей є:

• Ознайомлення з основами віри в Бога і церковне виховання людини;

• Прочитання Закону Божого в істинному розумінні;

• Засвоєння Святого Письма;

• Докладна розповідь про обов'язки хресних під час обряду Хрещення, відповідальності, яка буде на них покладено в подальшому;

• Завчання молитви "Символ Віри", яку восприємники повинні будуть вимовити при хрещенні за своїх хрещениць і хрещеників.
Чи можуть батьки бути хрещеними або все-таки ні?Чи можуть батьки бути хрещеними або все-таки ні?

Отже, підбиваючи підсумок можна однозначно відповісти на питання: чи можуть батьки бути хрещеними? З усього вищевикладеного випливає, що хрещеними батьками можуть бути родичі, знайомі, друзі, але ні в якому разі не самі батьки.