(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чи можна хрестити дитину в піст?

Хрестити дитину можна в будь-якому віці і в будь-який календарний день, попередньо домовившись зі служителем церкви. Але чи можна хрестити дитину в піст хвилює багатьох батьків. Служителі православних церков нікому ніколи не відмовляють у проханні провести обряд хрещення. Єдиною причиною його перенесення може бути неготовність самих батьків або хресних малюка.

Чи можна хрестити в піст немовля?

Хрестити дитину в піст служителі церкви дозволяють, але дуже важливо правильно вибрати дату Таїнства Обряду хрещення. Церковні служителі рекомендують приурочити до церковного свята. У більшості випадків обряд проводиться напередодні великого свята. Крім цього дуже добре хрестити дитину в день його народження або іменин.
Чи можна хрестити в піст немовля?Чи можна хрестити в піст немовля?

У православній вірі існує велика кількість постів, тривалість яких досить різна. Багато хто цікавиться, чи можна хрестити дитину в Успенський піст, триває який з 14 по 28 серпня. В цей період часу здійснювати Таїнство Хрещення служителі церкви можуть лише після суботньої або недільної служби.

Варто зазначити, що під час Успенського посту існує кілька обмежень, які пов'язані зі строгістю самого поста. Літургія в цей період часу триває близько п'яти годин, тільки по її закінченню здійснюється обряд хрещення. Батьки немовляти і майбутні хрещені обов'язково повинні бути присутніми під час служби в церкві, а по її закінченню причаститися і сповідатися.

На питання чи можна хрестити дитину під час посту відповідь однозначна - так. Крім цього дуже часто виникає питання про подарунок хрещеному немовляті. Тут можна дати волю фантазії. Подарунок може бути різноманітним, але дуже важливо, щоб він нагадував в майбутньому про таємничий обряд. У православних церквах є лавки, в яких ви без утруднення зможете придбати іменну іконку, хрестик або ладанку. Це буде нагадувати дитині про обряд на все його життя.

На завершення варто зазначити, що при виборі хресних батьків для своєї дитини варто ретельно проаналізувати кандидатури, що дозволить в подальшому не розчаруватися і не пошкодувати про зроблений вибір.
Таїнство ХрещенняТаїнство Хрещення

Після того, як дата хрестин визначена, варто подбати про хресних батьків малюка. У православній вірі існує кілька обрядів, які чітко вказують на критерії, за якими варто вибирати для свого довгоочікуваного немовля хресних батьків.

Не мають права проходити таємничий обряд хрещення.

- кровні батьки немовляти;

- чоловіки, вік яких не досяг 15 років, і жінки у віці менше 13 років;

- особистості, які ведуть аморальний спосіб життя;

- божевільні, не здатні впоратися з обов'язками хресних батьків люди;

- люди, які не поклоняються православній вірі.

Нюанси при виборі хресних батьків.

- дуже часто батькам просто не вдається підібрати хресних батьків, які відповідають вимогам і перевагам сім'ї малюка. В такому випадку служителі православної церкви допускають проведення обряду без хресних або з одним з них;

- обмежень в кількості хрещеників у однієї людини немає. Важливо, щоб він виконував свою функцію - навчання хресного малюка вірі і духовності.
Хрестильні нарядиХрестильні наряди

Варто відзначити, що хресних батьків має бути лише двоє. Багато батьків, з метою фінансового збагачення, вибирають кілька пар для хресних батьків для свого малюка. Адже вони не тільки навчають дитину духовності, а й обдаровують подарунками. Православні церковні служителі строго забороняють хрестити кількома парам малюка.