(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чи можна хрестити дитину в піст перед Великоднем?

Хрещення дитини - велика подія, і коли статися Таїнству, вирішують заздалегідь: обирають хресних, купують малюкові хрестинний наряд, запрошують гостей.

Але як бути, якщо ця подія збіглася з днями посту перед Великоднем? Чи хрестять дітей в ці особливі дні?

Дітей і дорослих хрестити можна в будь-який час - для воцерковлення немає заборонених буднів або вихідних. До слова, перші православні християни, які брали віру усвідомлено, під загрозою загибелі, хрестилися саме у великі свята - в дні Великодня, Різдва. І Хрещення - це одне з семи великих таїнств християнства, коли після обмивання і обряду людина ніби народжується заново - він чистий від гріхів і зі світлою душею долучається до нової віри.

Тому церква не ставить заборону на хрещення дитини в піст, проте не всі священики погодяться зробити обряд, оскільки дуже зайняті в піст богослужіннями.

ПОРАДА. Бажано заздалегідь обговорити всі питання по організації хрещення зі священиками в декількох церквах.

Буває, що священики неохоче погоджуються проводити Таїнство Хрещення в піст перед Великоднем, оскільки в ці дні важливо дотримуватися обмежень в їжі, виключити спиртні напої, а також гучні гуляння. Якщо замість скоромного обіду з пісними стравами і світлими побажаннями малюкові влаштувати гучний бенкет, коли про хрещення найменше згадують, то відбувається новий гріх. Тим більше, у Великий Піст.

Але ж мета хрещення - очищення від первородного гріха, введення дитини до церкви, набуття хресних батьків. І самим батькам малюка вирішувати, дотримуватися чи норм свята в особливі дні - не влаштовувати гучного гуляння, приготувати скромне пісне частування - або перенести хрещення дитини на інший час.

ВАЖЛИВО. Церковний закон по великих святах, що збігається з днями посту (наприклад, батьківська субота, Благовіщення) дозволяють випити трохи вина, однак, не до стану сп'яніння. Таке потурання можна зробити і в свято хрещення малюка, коли невелика (!) кількість червоного вина допустимо.