(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чи можна бути хресною у кількох дітей?

Хрещення дитини є одним з головних таїнств, що символізує прийняття людини в християнську родину. Це духовне народження людини. У хрещенні дитини приставляється Ангел-хранитель, який буде йому помічником протягом усього життя. Найчастіше обряд хрещення здійснюють над дитиною не старше одного року. Це відповідальний момент для батьків — необхідно вибрати хресних батьків (восприємників).

На цю кандидатуру найчастіше вибирають родичів або близьких друзів. Але бувають ситуації, коли у обраної на роль кандидатури вже є кілька хрещеників. Виникає питання: чи можна бути хресною у кількох дітей? Розглянемо ці та інші нюанси, що стосуються обряду хрещення.

Скільки повинно бути хресних?

Згідно церковних правил: у дитини повинен бути один восприємник тієї ж статі, що і він. Але традиційно обирають двох восприємників: хресну маму і хрещеного батька. Це не суперечить канонам. Також не буде протиріччям і наявність одного восприємника іншої статі. Важливо, щоб цей чоловік сам був хрещений і згодом сумлінно ставився до своїх обов'язків хрещеного батька.
Скільки повинно бути хресних?Скільки повинно бути хресних?

Восприємник — людина, яка повинна буде все подальше життя бути наставником, долучати хрещеника до православних традицій, нести за його вчинки перед Богом відповідальність. Тому важливо вибрати людину, яка зможе стати прикладом для хрещеника.

Кого не можна вибирати в хресні?

До вибору хресних необхідно поставитися серйозно. Не варто вибирати:
- людину, яка не вірить у Бога;
- іновірців;
- подружжя;
- незнайомих людей, які ніякого відношення до дитини не мають;
- безпосередньо самих батьків.

Як було сказано, не можуть бути хрещеними одружене подружжя. Це пояснюється тим, що між кумами відносини повинні бути на духовному рівні.
Кого не можна вибирати в хресні?Кого не можна вибирати в хресні?

Скільки разів можна бути хрещеним батьком?

У Православній Церкві не існує чіткого канонічного визначення того, скільки разів можна бути хрещеною мамою чи батьком. Мірою цього є тільки можливість не просто бути присутнім на обряді і один раз у рік обдаровувати хрещеника подарунками, але і в усьому їй допомагати, навчати і долучати до церкви.

Вважається, що з хрещеного в день останнього суду спитається за виховання похресника також, на виховання власної дитини. Існує невірна думка, що жінці не можна два або більше разів стати хресною мамою, так як в цьому випадку вона знімає хрест з першої дитини. Але службовці церкви — цю думку спростовують, і на питання чи можна стати хрещеною кільком дітям, дають позитивну відповідь.
Скільки разів можна бути хрещеним батьком?Скільки разів можна бути хрещеним батьком?

Ще одне хибне твердження, що жінці не можна хрестити кілька разів одностатевих дітей. Це так само невірно, як і те, що спочатку слід отримати хрещеника, і тільки потім — хрещеницю.

Можна бути хрещеною двічі?

Відповідь однозначна — можна. При бажанні, можна стати хрещеним батьком вдруге.

Чи можна відмовитися бути хрещеним батьком?

Якщо людина внутрішньо не готова і не може нести відповідальність за хрещеного батька дитини або у нього є побоювання, що він не зможе з усією відповідальністю сумлінно виконувати свої обов'язки, він має право відмовитися від пропозиції стати хрещеним. В цьому гріха немає. Такий вчинок буде більш чесним по відношенню до дитини і до його батьків, ніж погодитися, а згодом не виконувати своїх обов'язків.
Чи можна відмовитися бути хрещеним батьком?Чи можна відмовитися бути хрещеним батьком?

Зі скількох років можна ставати восприємником?

Не можуть ставати хрещеними неповнолітні діти. Так як вони ще не усвідомлюють відповідальність повною мірою.

Можна проводити обряд хрещення без хресних?

Доросла людина може хреститися без хресних, якщо вона має міцну свідому віру в Бога, може самостійно відректися від сатани і цілком віддає звіт у своїх діях. У разі хрещення немовлят — це все роблять за них восприємники.