(095) 756-35-76
(096) 081-50-18
График работы:
Пн-Сб 8:00-20:00

Чек-лист для хрещених і батьків

Хрестини - це не тільки щаслива подія в родині, а й подія, що вимагає ретельної підготовки. Для цього, батькам малюка або дорослому крещаємому доведеться:
Чек-лист для хрещених і батьківЧек-лист для хрещених і батьків

1. Вибрати хресних (хрещених батьків) - якщо охрещуваний молодше 12 років, то вони є обов'язковими, а для підлітків і дорослих - за бажанням. З хрещеними дитини сім'ї доведеться спілкуватися все життя, адже завдання цих людей - вчити своїх хрещеників тонкощам віри і церковного життя. Це повинні бути не просто приятелі сім'ї, а й щиро віруючі люди.

2. Вибрати храм, в якому буде відбуватися Таїнство - в невеликому храмі або в найбільшому соборі. Маленькі храми зручніше, тому що їх відвідує менше людей і більше можливостей вибрати відповідну дату хрещення (індивідуальне Таїнство буде краще, ніж одночасне хрещення кількох людей). Потрібно ознайомитися з розкладом обраної церкви і запитати у священика, чи можна робити фотографії. Також слід поцікавитися, як відбувається хрещення - немовляти повністю занурюють у воду або просто обливають голову. Ще один важливий момент - вартість хрещення. Вона визначається кожним храмом індивідуально - часто це фіксована сума пожертвування.

3. Батькам і хрещеним потрібно сходити на бесіду (іноді таких бесід може бути кілька).

4. І хрещених батьків, і батькам бажано сповідатися і причаститися перед Таїнством.
Підготовка до ХрещенняПідготовка до Хрещення

5. Дуже важливо правильно підібрати дату Таїнства. У будній день хрещення пройде в більш спокійній обстановці і більше ймовірності, що Таїнство буде індивідуальним. Крім того, потрібно пам'ятати, що жінці під час критичних днів, не можна брати участь на церковних Таїнствах (треба вибрати дату, коли ні у мами, ні у хрещеної їх не буде).

6. Хрестильні приналежності слід купити заздалегідь. Для малюків це пелюшка або рушник, нова хрестинна сорочка (дорослим вона теж потрібна), а також хрестик на мотузочці-гайтані або ж ланцюжку. Також може знадобитися ковдра або плед, а для дівчаток і жінок, включаючи самого охрещуваного, обов'язковий відповідний головний убір (чепчик, косинка, хустка, палантин, шарфик). Хрестик обов'язково повинен бути освячений, а хрестинний одяг потрібно випрати і попрасувати. Також, на ньому можна вишити ім'я дитини.

7. Якщо хреститься доросла жінка або дівчинка-підліток, на ній може бути не тільки хрестинна сорочка, а й звичайне скромне плаття або блуза із спідницею. Хресній і мамі також потрібно вибрати такий одяг, щоб її довжина була нижче коліна.
Що потрібно підготувати і знати для ХрещенняЩо потрібно підготувати і знати для Хрещення

8. Можна приготувати подарунки для хрещених - це можуть бути невеликі ікони або інші сувеніри, за бажанням батьків. Самі ж восприємники можуть подарувати хрещенику і ікони, і натільний хрест (такий подарунок зазвичай робить хрещений), і хрестинну сорочку (дарує хрещена). Також можна купити для малюка срібну ложку - це лідер за популярністю серед подарунків на хрестини дитини.

9. Батьки малюка повинні організувати святковий стіл. Можна відсвяткувати хрестини в кафе або будинку. Звичайно ж, з такої нагоди, можна замовити торт. Слід пам'ятати, що якщо хрещення проводиться в пост (це дозволено), то і меню святкового столу повинно бути відповідним.